۰

قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت

سبد نفتی اوپک با 76 سنت کاهش به 57.96 دلار در هر بشکه رسید.
اوپک | میز نفت
اوپک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، سازمان کشورهای تولیدکننده و صادرکننده نفت خام اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان پنج‌شنبه ۱۱ مهر با ۷۶ سنت کاهش ۵۷.۹۶ دلار در هر بشکه فروخته شد.

سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه ۱۰ مهر، ۵۸.۷۲ دلار در هر بشکه معامله شده بود.

از دلایل این  کاهش قیمت، وجود نشانه‌هایی از کاهش رشد اقتصادی در جهان بود که سبب می‌شود، تقاضا برای نفت خام کاهش یابد. بنابراین قیمت در بازارهای جهانی نیز با افت مواجه شود.

آنچه به احساس کاهش رشد اقتصادی جهان بیشتر دامن زد، انتشار آمارهای ضعیف از تولید و اشتغال آمریکا در روز چهارشنبه بود که این احساس را تقویت کرده، روی رشد اقتصاد جهانی تأثیر منفی بیشتری خواهد داشت.

*کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی با افت تقاضا

قیمت نفت در معاملات روز جمعه آخرین روز کاری بازارهای جهانی حدود یک درصد افزایش یافت زیرا نگرانی‌های بازارهای مالی در مورد اینکه رکود اقتصادی می‌تواند تقاضا برای نفت را کاهش دهد، با انتشار گزارش مشاغل آمریکا تاحدی از بین رفت.

با این حال، طی هفته گذشته ارزش نفت خام بیش از ۵ درصد کاهش یافت که دومین هفته متوالی کاهشی به شمار می‌رود.

هر بشکه نفت برنت با ۶۶ سنت افزایش ۵۸.۳۷ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام امریکا با ۳۶ سنت افزایش ۵۲.۸۱ دلار معامله شد.

نفت برنت طی هفته گذشته ۵.۷ درصد و نفت خام امریکا ۵.۵ درصد از ارزش خود را از دست داد. این کاهش برای هر دو نوع نفت بیشترین کاهش هفتگی از ماه جولای به شمار می‌رود.

* قیمت نفت طی هفته گذشته 5 درصد از ارزش خود را از دست داد

بیشترین قیمتی که تاکنون برای سبد نفتی اوپک ثبت شده برابر با ۷۴.۰۴ دلار است که در ۲۵ آوریل ۲۰۱۹ رقم خورد. این نوع نفت سال ۲۰۱۹ را با قیمت ۵۲.۱۴ دلار در هر بشکه آغاز کرد که کمترین قیمت آن از ابتدای امسال به شمار می‌رود.

متوسط قیمت نفت اوپک در هفته منتهی به ۴ اکتبر یعنی ۱۲ مهر ماه ۵۹.۳۶ دلار بوده است.

نفت اوپک سال ۲۰۱۸ به طور متوسط ۶۹.۷۸ دلار در هر بشکه فروخته شده بود. این نوع نفت تاکنون در سال جاری میلادی به طور متوسط ۶۴.۳۰ دلار در هر بشکه معامله شده است.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت سنگین ایران، نفت سبک عربستان، نفت سبک بصره عراق، نفت صحرای الجزایر، نفت اورینت اکوادور، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت موربان امارات، مارین قطر، مِرِی ونزوئلا، گیراسول آنگولا، رابی لایت گابن، نفت دجنو کنگو و نفت زفیرو گینه است.منبع : فارس
يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب: 24915
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *