۰

فیمت نفت یک سنت افزایش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۶۴ سنت رسید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، پس از اظهارات مقامات آمریکایی و چینی که امیدها نسبت به انعقاد توافق تجاری در آینده نزدیک را همچنان زنده نگاه داشت، قیمت نفت روز سه شنبه ثابت بود و افزایش قیمت های جلسه قبلی تثبیت شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک سنت افزایش به 63 دلار و 64 سنت رسید. در جلسه قبل قیمت نفت برنت 0.4 درصد افزایش یافته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت هم پس از رشد 0.4 درصدی در روز دوشنبه امروز با 5 سنت کاهش به 57 دلار و 96 سنت رسید.

بر اساس اعلام وزارت بازرگانی چین، مذاکره‌کنندگان ارشد تجاری چین و آمریکا صبح سه‌شنبه با یکدیگر به‌صورت تلفنی گفت‌و‌گو کرده‌اند. دو طرف تلاش دارند با انعقاد یک توافق اولیه به جنگ تجاری 16 ماهه که تأثیر مخربی بر اقتصاد جهانی داشته است پایان دهند.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در مؤسسه آکسی تریدر گفت: «قیمت نفت به‌شدت از تحولات مربوط به مذاکرات تجاری تأثیر می‌پذیرد ... خوش‌بینی نسبت به انعقاد یک توافق تجاری همچنان موجب تقویت قیمت نفت است».

روزنامه گلوبال تایمز، وابسته به حزب کمونیست چین پیشتر گزارش داده بود که آمریکا و چین به انعقاد فاز نخست توافق تجاری نزدیک‌تر شده‌اند. با این حال این روزنامه خاطرنشان کرده که واشنگتن و پکن هنوز بر سر جزئیات یا میزان بازگشت تعرفه‌های وضع شده بر کالاهای چینی توافق نکرده‌اند. اصرار چین بر برداشته شدن تعرفه‌های وضع‌شده از سوی آمریکا بر کالاهای چینی یکی از عوامل اصلی طولانی‌شدن روند مذاکرات است.

در بخش عرضه، در حالی که قرار است اوپک و متحدانش روز 5 دسامبر در وین تشکیل جلسه دهند، پیش‌بینی می‌شود توافق کاهش تولید تا اواسط سال 2020 میلادی تمدید شود.منبع : تسنیم
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب: 25354
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *