۰

خط لوله نورد استریم 2 متوقف شد

پروژه ۱۱ میلیارد دلاری خط لوله نورد استریم ۲ برای صادرات گاز روسیه به اروپا که چند هفته تا تکمیل شدن فاصله داشت، به دلیل تهدید تحریمهای آمریکا متوقف شد.
نورد استریم | میز نفت
نورد استریم | میز نفت
به گزارش میز نفت ، شرکت AllSeas Group اعلام کرد فعالیتهایش در خط لوله نورد استریم ۲ از روسیه به آلمان را به دلیل انتظار برای تصویب شدن قانون تحریم‌ها علیه شرکتهای فعال در این پروژه توسط کنگره آمریکا متوقف خواهد کرد.

این پیمانکار در بیانیه دو خطی اعلام کرد با پیش بینی اجرایی شدن قانون تحریمهای آمریکا، کار ساخت این خط لوله را متوقف خواهد کرد.

انتظار می‌رود دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا پس از تصویب شدن این قانون، با امضای آن موافقت کند. وی از اتحادیه اروپا بابت این که اقدامات بیشتری برای متنوع کردن واردات گاز خود انجام نداده است، انتقاد کرد و آلمان را اسیر روسیه خواند.

در حالی که ۳۵۰ شرکت در ساخت خط لوله نورد استریم ۲ مشارکت دارند اما کشتی‌های AllSeas Group لوله‌های این پروژه را در بستر آبهای سرزمینی دانمارک احداث می‌کنند.

تحریمها علیه خط لوله نورد استریم ۲ بخشی از قانون مجوز دفاع ملی که یک بسته ۷۳۸ میلیارد دلاری برای سال ۲۰۲۰ است، هستند. این اقدامات از معدود اقداماتی بوده‌اند که حمایت هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات را به همراه داشته‌اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تد کروز، سناتور جمهوریخواه تگزاس که حامی اصلی این تحریمها در سنای آمریکا بوده است، به همراه رون جانسون، سناتور ویسکانسین در نامه‌ای به ادوارد هیرما، مدیرعامل AllSeas Group هشدار داد اگر این شرکت به کار روی ساخت این خط لوله ادامه دهد، با تحریمهای خردکننده و نابودکننده مواجه خواهد شد.

آمریکا و کشورهای اروپای شرقی و مرکزی نگران قدرت گرفتن گازپروم و دولت روسیه پس از آغاز فعالیت خط لوله نورد استریم ۲ هستند. تصمیم دانمارک برای موافقت با ساخت این خط لوله در آبهای این کشور، باعث شد کنگره آمریکا تعجیل بیشتری پیدا کرده و سریعا لایحه تحریمها را به منظور متوقف کردن این پروژه پیش از تکمیل شدن آن تصویب کند. واشنگتن به دلیل نگرانی نسبت به افزایش وابستگی اروپا به انرژی روسیه، با این پروژه مخالفت کرده است و دونالد ترامپ  به آلمان توصیه کرده به جای گاز روسیه، واردات گاز طبیعی مایع آمریکا را افزایش دهد.منبع : ایسنا 
شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب: 25637
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *