۰
قمصری :

آمریکا در بلند مدت نیازمند نفت خاورمیانه

مدیر سابق امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: آمریکا در بلندمدت به دلیل اتمام ذخایر نفت خام در مراکز تولید خود به نفت خام منطقه خاورمیانه نیازمند خواهد شد.
سید محسن قمصری | میز نفت
سید محسن قمصری | میز نفت
به گزارش میز نفت ، سید محسن قمصری افزود: با توجه به میزان مصرف کنونی در کوتاه مدت و میان مدت نیاز آمریکا به نفت خام غرب آسیا تا حدودی نسبت به سال های گذشته کمتر شده اما روند مصرف و تولید نفت خام بیانگر اینست که نیاز به نفت خام در آینده با افزایش روبرو خواهد شد.

وی ضمن اشاره به اینکه آمریکاییها با داشتن تکنولوژی توانسته اند نفت خام تولید کرده و بخشی از نیاز خود را تامین کنند، اظهارداشت: میزان تولید نفت خام در کشور مزبور مداوم نخواهد بود و با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در آینده به نفت منطقه نیازمند خواهد شد.

مدیر سابق امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: پیش بینی می شود طی دو دهه آینده ذخایر مخازن نفت خام موجود در دنیا روندی نزولی داشته باشد و یا اینکه در برخی مراکز تولید متوقف شود.

وی افزود: بنابراین منطقه غرب آسیا در آینده نفت خام مورد نیاز دنیا را تامین خواهد کرد مگر اینکه روند مصرف و تقاضا برای طلای سیاه با وجود تکنولوژی عوض شود.

قمصری با تاکید بر اینکه آمریکا در بلندمدت نیازمند نفت منطقه است، گفت: کشور مورد نظر در کوتاه مدت برای تراز کردن تولید و مصرف خود با اعمال تحریم علیه ایران و ونزوئلا به عنوان دو تولید کننده بزرگ نفت خام قصد دارد این کشورها را از چرخه تولید خارج کند تا از مازاد عرضه جلوگیری کرده و خود را به عنوان صادرکننده در دنیا معرفی و بازار را حفظ کند.

وی با بیان اینکه در بلندمدت وضعیت مزبور تغییر خواهد کرد، اظهارداشت: با پایان یافتن نفت خام مراکز تولید در آمریکا این کشور به نفت خام منطقه نیازمند خواهد شد.

مدیر سابق امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: با وجود این، آمریکا با لشگر کشی به منطقه و ماندن در آن طی بلندمدت هزینه می کند و برای 20 تا 25 سال آینده برنامه ریزی کرده است.

وی همچنین گفت: خارج کردن ایران و ونزوئلا از چرخه تولید برای حضور در بازار طی کوتاه مدت و حضور در منطقه جهت دست اندازی به مراکز تولید برای تامین نیاز آینده دو سیاست متضاد آمریکا است.

قمصری اظهارداشت: روسیه به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت خام برای 25 سال آینده نفت مورد نیاز آمریکا را تامین نخواهد کرد همین وضعیت می تواند در مورد چین که مصرف بالایی هم دارد صدق کند.

وی در پایان یادآور شد: چین نمی تواند تامین کننده نفت آمریکا باشد بنابراین بهترین مرکز برای تامین نیاز 20 سال آینده غرب آسیا است.
منبع : تسنیم
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹
کد مطلب: 25823
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *