۰

شهرداری برای احداث جایگاه CNG‌ همکاری نمی‌کند

سرپرست مدیریت طرح CNG‌ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: طبق مصوبه شورای اقتصاد شهرداری مکلف شده که زمین بدهد و بخش خصوصی برای ساخت 500 جایگاه سوخت در تهران اعلام آمادگی کرده است. اما متاسفانه شهرداری تهران با ما همکاری نمی‌کند.
CNG‌ | مز نفت
CNG‌ | مز نفت
به گزارش میز نفت ، حسن قلی‌پور، سرپرست مدیریت طرح CNG‌ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به کمبود جایگاه‌های CNG‌ در تهران گفت: در مصوبه شورای اقتصاد برای دوگانه‌سوز کردن خودروها، دو بند آخر در ماده 10 و 11 وجود دارد که شهرداری و وزارت راه و شهرسازی این دو تا بند را انجام نمی‌­دهد. آنجا شهرداری و وزارت راه را مکلف کردند که پایانه­‌های بار، پایانه‌های مسافربری و به اضافه شهرداری‌ها زمین بدهند که ما بتوانیم جایگاه CNG‌ احداث کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: برای مثال ما در بلوار باقر آباد به بالا فقط یک جایگاه داریم به نام جایگاه حکیم. این مردمی که می‌­خواهند از این سوخت ارزان استفاده کنند که آلودگی‌اش هم کمتر است، باید تا آنجا بروند و برگردند که در این صورت نصف سوخت فقط در همین مسیر مصرف می‌­شود.

سرپرست مدیریت طرح CNG‌ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: طبق مصوبه شورای اقتصاد این دستگاه‌­ها مکلف شدند که زمین بدهند و بخش خصوصی برای ساخت 500 جایگاه سوخت در تهران اعلام آمادگی کرده است. اما متاسفانه شهرداری تهران با ما همکاری نمی‌کند.

وی در پایان گفت: برای احداث جایگاه‌های CNG ما رفتیم شناسایی کردیم که زمین کجا هست و با شهرداری هم چند بار صحبت کردیم. با مسکن و شهرسازی هم هماهنگ کردیم؛ منتها به هر کسی که می‌گوییم زمین بدهد، همکاری نمی‌کند. این نهادها کارشان تجارت با زمین شده است؛ یعنی خود را موظف به خدمت‌رسانی به مردم در این حوزه نمی‌دانند.

انتهای پیام/
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
کد مطلب: 26038
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *