۰
۳
زمزمه بازگشت حسن بیگی به وزارت نفت

خوش آمدید آقای نماینده

​با شکست ابوالفضل حسن بیگی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، زمزمه بازگشت وی به نفت شدت گرفته است.
حسن بیگی نماینده مردم دامغان | میز نفت
حسن بیگی نماینده مردم دامغان | میز نفت
به گزارش میز نفت، حسن بیگی از آن دست نمایندگان حامی زنگنه است که در زمان حضور ژنرال در وزارت نفت، با او همراه شد و زنگنه نیز او را به ریاست سازمان حراست وزارت نفت منصوب کرد. او از جمله مدیران غیرنفتی بود که در سال 76 همراه سایرین لقب «نفتی» گرفت.

همراهان او در نفتی شدن افراد نام آشنایی بودند؛ محسن پاک نژاد، سيد علي صدرالسادات، غلامرضا منوچهری، علي اصولی، علي هاشمي، محمد ملاكي، حسين كاشفي، مهدي بازارگان، مهدي عطريان فر و ...؛ حسن بیگی از جمله افرادی است که از همراهان زنگنه در وزارت جهاد بوده و بر همین اساس، زنگنه اعتماد ویژه‌ای به وی دارد که اوج آن در مجلس دهم دیده شد.

او در وزارت جهاد مسئولیت شرکت جها نصر را بر عهده داشت و در وزارت نیرو ریاست ستاد ایثارگران این وزارتخانه را بر عهده گرفت و سپس مشاور اجرایی وزیر نیرو شد. با ورود زنگنه به نفت سمت‌های وی عبارت بودند از ریاست سازمان حراست، مشاور فرهنگی و اجتماعی وزیر نفت، عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران، معاون وزیر نفت در امور اشتغال، مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران.

در شرکت نفت و گاز پارس این روایت بسیار شنیده می‌شود که POGC حیاط خلوت حسن بیگی بوده و بسیاری از نزدیکان وی در این شرکت مشغول به فعالیت هستند که به دامغانی‌ها شهره هستند. او در دوره سوم و چهارم مجلس نماینده مردم دامغان در مجلس بوده است.

مدرک تحصیلی حسن بیگی، فوق لیسانس علوم سیاسی با گرایش امنیت ملی است. وی از جمله طرفداران زنگنه در مجاس دهم بود که به احتمال فراوان به نفت خواهد امد. پیش از وی، نمایندگانی مانند بهروز نعمتی، الیاس حضرتی، علی احمدی و ... به استخدام وزارت نفت درامدند کما اینکه درباره نفتی شدن سکینه الماسی هم زمزمه‌های جدی شنیده می‌شود.
 
 
 
 
 
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب: 26294
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سازمان بازرسی نباید اجازه بدهد
Bulgaria
مدیر کل بازرسی
شاهپور
Iran, Islamic Republic of
اینها همه از یک قماشند حالا خیلی از نمایندگان پافنگی دیگر مثل حضرتی و غیره هم در راه استند
اسمی از آقای اصولی در اینجا آمده
شخصی که دوره ای رئیس حراست صنعت نفت بود کسی که یکی رانندگان آن سازمان را راننده شخصی خانواده خودش گماشته بود که بعد از رفتن همان شخص را با تخلف وارد سیستم کرد
آقای اصولی در برنامه ای جامع مقرر کرده بود تا تمام پیمانکاران نیروی انسانی را کنار بزند و یک شرکت ساختگی برادرش را متولی امور کند که خداوند رخصت نداد
به هر حال هزاران مواردی که شما ها هرگز نخواهید فهمید ...