۰

قیمت نفت اندکی تقویت شد

در حالی که احتمال کاهش بیشتر تولید نفت اوپک و اقدامات محرک اقتصادی بانک های مرکزی جهان امیدواری به مهار تبعات اقتصادی ویروس کرونا را بیشتر کرده است، قیمت نفت پس از رسیدن به پایین ترین رقم چند سال گذشته، امروز اندکی تقویت شد.
فیمت نفت | میز نفت
فیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 65 سنت معادل 1.3 درصد افزایش به 50 دلار و 32 سنت رسید. اوایل امروز قیمت نفت برنت به پایین ترین رقم از جولای 2017 یعنی 48 دلار و 40 سنت رسیده بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز که اوایل امروز به پایین ترین رقم 14 ماه گذشته یعنی 48 دلار و 32 سنت رسیده بود با 47 سنت معادل 1.1 درصد افزایش به 45 دلار و 23 سنت رسید.

لغو پروازها و ممنوعیت سفر از سوی کشورهای جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا موجب نگرانی ها از تبعات این وضعیت بر اقتصاد جهانی شده و هفته گذشته بزرگترین افت هفتگی شاخص های بورس جهان از زمان بحران مالی سال 2008 را رقم زد. فعالیت های کارخانه ای چین هم در ماه فوریه کندتر شد و این نشان دهنده عمق تاثیرگذاری ویروس کرونا بر دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

لاچلان شاو، تحلیلگر بازار نفت در بانک ملی استرالیا گفت: «از یک سو خبرهایی بسیار منفی از کاهش تقاضای جهانی برای نفت شنیده می شود... و از سوی دیگر گفته می شود عربستان تلاش دارد تا این هفته اعضای اوپک در مورد کاهش یک میلیون بشکه ای تولید به توافق برسند. همچنین بانک های مرکزی جهان سیگنال هایی مبنی بر حمایت از بازارها از طریق کاهش نرخ بهره ارسال کرده اند... بنابراین در بین این دو عامل کاهنده و افزاینده توازن شکننده ای برقرار است.»

به دنبال افزایش نگرانی ها از لطمه دیدن تقاضای نفت از شیوع ویروس کرونا، چند عضو کلیدی اوپک در حال بررسی کاهش یک میلیون بشکه ای تولید نفت خود هستند.


منبع : تسنیم
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب: 26373
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *