۰

قیمت فروش نفت امارات ارزان شد

ابوظبی با تبعیت از اقدام هفته گذشته عربستان سعودی که آماده سیل عرضه به بازار می شود، قیمت فروش نفت خود را کاهش داد.
ادنوک | میز نفت
ادنوک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) در بیانیه ای اعلام کرد به دلیل شرایط بی سابقه بازار، قیمت ماه آتی را برای نخستین بار در روز جمعه اعلام کرد. قیمتهای نفت اوایل هفته گذشته پس از شکست مذاکرات اوپک و روسیه در خصوص استراتژی تولید نفت و ادامه تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر تقاضا، با بزرگترین کاهش روزانه در ۳۰ سال اخیر روبرو شد.

ادنوک گرید نفتی موربان را دو دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه ارزانتر از قیمت پایه دوبی در آوریل خواهد فروخت. این قیمت چهار دلار و ۶۳ سنت کمتر از قیمت ماه جاری گرید نفتی موربان خواهد بود.

ابوظبی عمده ذخایر نفت امارات متحده عربی را که سومین صادرکننده بزرگ عضو اوپک است، در اختیار دارد.

تولیدکنندگان خاورمیانه ای عمده نفت خود را تحت قراردادهای بلندمدت به فروش می رسانند و از این رو قیمتهای فروش رسمی تعیین می کنند تا برای مشتریانشان مشخص کنند چه میزان باید برای محموله های آتی پول بپردازند.

شکست اخیر مذاکرات میان اوپک و روسیه برای کاهش بیشتر تولید نفت باعث شد میان تولیدکنندگان بزرگ جنگ قیمت شکل بگیرد. شرکت دولتی آرامکوی سعودی بزرگترین کاهش قیمت ۲۰ سال اخیر را برای گریدهای نفتی اصلی خود عرضه کرده است. کویت و عراق هم اقدام آرامکو را دنبال کرده اند. تولیدکنندگان روسی اعلام کرده اند تولیدشان را افزایش خواهند داد و می توانند در برابر قیمتهای پایین تاب بیاورند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ادنوک چهارشنبه گذشته اعلام کرد عرضه نفت خود را در ماه میلادی آینده به بیش از چهار میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد که ۳۳ درصد بالاتر از سطح تولید فوریه خوداهد بود.منبع : ایسنا
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب: 26545
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *