۰

صادرات بنزین چین 32 درصد افزایش یافت

صادرات بنزین چین در ژانویه و فوریه تا ۲.۷۲ میلیون تن افزایش یافته است. صادرات دیزل هم ۳.۵ درصد بالا رفت و به ۳.۴۷ میلیون تن رسید.
چین | میز نفت
چین | میز نفت
به گزارش میز نفت ، با کاهش تقاضا برای سوخت در چین به خاطر شیوع ویروس کرونا، صادرات بنزین این کشور در دو ماه اول 2021، 31.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

 اطلاعات وزارت گمرک نشان می دهند صادرات بنزین این کشور در ژانویه و فوریه تا 2.72 میلیون تن افزایش یافته است. صادرات دیزل هم 3.5 درصد بالا رفت و به 3.47 میلیون تن رسید.

 شیوع ویروس کرونا که از شهر ووهان چین آغاز شد و بیش از 80 هزار نفر را در کل این کشور مبتلا کرد، باعث شد مقامات چین مجبور شوند محدودیت‌های سفر اعمال کنند و تعطیلات سال نوی چینی را به منظور مهار گسترش این ویروس طولانی‌تر کنند.

 موسسه تحقیقاتی شرکت ملی نفت چین تخمین می زند تقاضای محصولات نفتی پالایش شده در سه ماهه اول سال میلادی جاری 35.7 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشد که باعث 27.08 میلیون تن مازاد این محصولات در بازار داخلی می شود.

 شرکت ملی نفت چین که بزرگترین شرکت نفت و گاز آسیا است در 19 مارس اعلام کرد فروش نفت پالایش شده آن در فوریه 45 درصد نسبت به سال گذشته سقوط کرده است.

 فروش سوخت هوایی هم در چین در ماه فوریه 64% نسبت به سال قبل پایین آمد و به 860 هزار تن رسید.

وانگ ژو، تحلیلگر شرکت اطلاعاتی سابلایم گفت:« صادرات نفت پالایش شده در ماه مارس نسبت به ژانویه و فوریه بسیار پایین  خواهد آمد چون تقاضای سوخت در سراسر جهان به خاطر شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است».
منبع : تسنیم
چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۴
کد مطلب: 26596
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *