۰

کشف میدان نفتی جدید در چین

شرکت نفت چین از کشف یک میدان نفتی بزرگ با ذخیره بالا در حوزه «تاریم» واقع در منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب چین خبر داد.
میدان نفتی | میز نفت
میدان نفتی | میز نفت
به گزارش میز نفت ، روزنامه گلوبال تایمز چین روز جمعه گزارش کرد که بر اساس براورد کارشناسان میزان نفت خام این میدان نفتی جدید ۱۰۰ میلیون تن تخمین زده می شود.

گزارش حاکی است میدان نفتی مذکور به نام «مونتان» که احتمالا حاوی ذخایر عظیم گاز نیست هست پس از حفاری تا عمقی بیش از ۷ کیلومتر کشف شده است.

تاریم بزرگترین پایگاه نفت و گاز چین محسوب می شود و میزان ذخایر آن حدود ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تن براورد شده است.

میزان تولید نفت این حوزه در سال ۲۰۱۹ میلادی افزون بر ۲۵ میلیون تن بوده است.

چین بزرگترین وارد کننده انرژی از جمله نفت است موسسه تحقیقات فناوری و اقتصاد شرکت ملی نفت چین اعلام کرده است واردات نفت و گاز طبیعی این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش یافته است مصرف گاز طبیعی این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی هم در مقایسه به سال پیش از ان ۱۸.۱ درصد افزایش یافته و به ۲۸۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.  

چین سال ۲۰۱۷ میلادی هم ۲۳۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف کرد که ۱۷ درصد بیش از سال ۲۰۱۶ میلادی بود.

چین از سال ۱۹۹۳ میلادی به یکی از بزرگترین وارد کنندگان نفت و گاز جهان تبدیل شده است و اکنون نزدیک به ۶۰ درصد از نفت مورد نیازش را از خارج تامین می کند.  

این کشور همچنین با هدف تامین انرژی خود، اولین مسیر انتقال گاز طبیعی از آسیای مرکزی به این کشور را در سال ۲۰۰۹ میلادی مورد بهره برداری قرار داد و اکنون سه خط لوله برای انتقال گاز قزاقستان و ازبکستان به چین وجود دارد که سالانه ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را به چین منتقل می کند.  منبع : ایرنا 
جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۲
کد مطلب: 26777
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *