۰

هجوم چینی ها برای جمع آوری نفت ارزان

در حالی که اقتصاد چین کم کم از رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا رها می شود، پالایشگاه های این کشور در حال جمع آوری نفت ارزان قیمت از سراسر جهان هستند.
پالایشگاه | میز نفت
پالایشگاه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، در حالی که اقتصاد چین کم کم از رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا رها می شود، پالایشگاه های این کشور که بزرگترین اقتصاد آسیاست در حال جمع آوری نفت ارزان قیمت از سراسر جهان هستند.

نفت خام تولید شده در میدان های نفتی مختلف جهان مانند آلاسکای شمالی، دریاچه کلد لیک کانادا و لولای برزیل در هفته های گذشته با تخفیف بسیار دربازارهای جهانی در حالی عرضه شده است که فروشندگان برای تأمین امنیت خریداران تلاش می کنند.

پالایشگاه های چین نیز که در حال به دست آوردن توان عملیاتی خود و بازگشت به دوره پیش از شیوع کرونا هستند، از بسیاری از این تخفیف ها استفاده می کنند. این در حالی است که پالایشگاه های دیگر در سایر نقاط جهان همچنان تعطیل هستند.

به گفته کسانی که نفت خام در آسیا خرید و فروش می کنند، نفت تولید شده در میدان نفتی دریاچه کلد لیک توسط یک شرکت اروپایی با تخفیف بین 8 تا 9 دلار در هر بشکه نسبت به نفت برنت فروخته شد. این در حالی است که یک شرکت بزرگ نفتی یک محموله شامل نفت تولید شده در میادین نفتی آلاسکای شمالی و لولای برزیل را با 5.50 دلار تا 6 دلار تخفیف فروخته است.

با وجود توافق صورت گرفته در ماه جاری بین اعضای اوپک و متحدانش برای کاهش تقریبا 10 درصدی تولید خود، این کشورها هنوز درگیر فروش محموله های نفت هستند. نفت خام نیجریه که معروف به نفت سبک بانی است نیز با حدود 12 تا 13 دلار در هر بشکه سقوط کرد چرا که اروپا، یعنی بازار اصلی نفت این کشور آفریقایی، برای مبارزه با ویروس کرونا تعطیل شده است.

این در حالی است که، ذخایر نفت در سراسر جهان چه در خشکی و چه در دریا، به سرعت در حال پر شدن هستند. اوپک و متحدانش متعهد شده اند که تولید خود را از ماه آینده میلادی (مه) به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. اما بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که با وجود این اقدام، ظرفیت ذخایر نفت ممکن است از اواسط ماه مه تکمیل شده باشد.


منبع : تسنیم
دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۱
کد مطلب: 26949
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *