۰

لوک اویل تولید خود را کاهش می دهد

شرکت لوک اویل روسیه قصد دارد تولید نفت را ۱۸ درصد یا بیش از ۴۰۰۰۰ تن در روز کاهش دهد که معادل ۲۹۰ هزار بشکه در روز است.
لوک اویل | میز نفت
لوک اویل | میز نفت
به گزارش میز نفت ، واجیت الکپروف، مدیرعامل شرکت لوک اویل، دومین تولیدکننده بزرگ نفت روسیه قصد دارد تولید نفت خود را 18 درصد معادل 290 هزار بشکه در روز پایین بیاورد. این کاهش تولید در راستای قرارداد جدید بین تولیدکنندگان اوپک و متحدان آن است.

لوک اویل قصد دارد تولید نفت را 18 درصد یا بیش از 40000 تن در روز کاهش دهد که معادل 290 هزار بشکه در روز است. الکپروف گفت لوک اویل و سایر شرکت های نفت روسیه طبق سهمیه هایی که وزارت انرژی برای آنها تعیین کرده تولید خواهند کرد.

لوک اویل انتظار دارد قیمت نفت پس از اجرایی شدن قرارداد جدید در ماه مه تا 30 دلار در هر بشکه افزایش یابد.

 قیمت نفت خام برنت در اولین ساعات روز دوشنبه حدود 27 دلار در هر بشکه معامله شد در حالی که شاخص نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با کاهش حدود 30 درصدی به 13 دلار در هر بشکه رسید. دلیل کاهش قیمت نفت آمریکا پایان مهلت قرارداد های ماه مه و کاهش ظرفیت ذخیره سازی در بحبوحه سقوط بی‌سابقه تقاضا در آمریکاست.

سهم روسیه از قرارداد کاهش تولید اوپک و متحدانش 1.8 میلیون بشکه در روز کاهش تولید در ماه های مه و ژوئن در مقایسه با آوریل خواهد بود.

 به نظر می رسد روسیه در حال حاضر بیشتر از آن مقداری که در قرارداد قبلی کاهش تولید رد کرده بود، تولید خود را پایین می آورد. روسیه در نشست قبلی اوپک و متحدانش در اوایل ماه مارس با کاهش تولید 1.5 میلیون بشکه در روز مخالفت کرد و باعث جنگ قیمت با عربستان و سقوط قیمت نفت شد.

طبق قرارداد جدید که مکانیسم های واضحی برای نظارت تعهد کشورها ندارد، هدف روسیه برای تولید نفت 8.5 میلیون بشکه در روز در ماه های مه و ژوئن است. ولی مشخص نیست آیا میعانات گازی هم در این سهمیه لحاظ شده اند یا نه. سهم روسیه از کاهش تولید با احتساب میعانات گازی 2.8 میلیون بشکه در روز و بدون آن برابر با 2 میلیون بشکه در روز خواهد بود.


منبع : تسنیم
سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب: 26979
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *