۰

کاهش تولید عربستان به کام آمریکایی ها

رییس جمهور آمریکا با ابراز خوشحالی از افزایش قیمت نفت، اظهار کرد که کاهش تولید عربستان سعودی در راستای توافق میان تولیدکنندگان جهان پس از ریزش کم سابقه قیمت، به نفع شرکتهای انرژی آمریکایی خواهد بود.
رییس جمهور آمریکا | میز نفت
رییس جمهور آمریکا | میز نفت
به گزارش میز نفت ، دونالد ترامپ در توییتی نوشت: قیمت‌های نفت خام با کاهش سطح تولید عربستان سعودی، بالا می‌رود. شرکتهای انرژی عالی ما با میلیونها شغل دوباره بسیار خوب خواهند شد و همزمان قیمتهای بنزین در رکورد پایین مانند یک کاهش بزرگ مالیات است.

در حالی که قیمت بنزین پایین سطح سال ۲۰۱۹ مانده اما در هفته‌های اخیر مرتبا رشد کرده است. طبق اعلام انجمن اتوموبیل آمریکا، قیمت بنزین در جایگاههای سوخت در ۲۷ آوریل یک دلار و ۷۷ سنت بود و اکنون یک دلار و ۸۵ سنت در هر گالن است.

کاخ سفید تلاش کرده است شرکتهای انرژی را در طول بحران اخیر که قیمتهای انرژی در بحبوحه ریزش تقاضا و جنگ قیمت میان عربستان سعودی و روسیه سقوط کرد، حمایت کند.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا و دن برویت، وزیر انرژی آمریکا گزینه هایی را برای تضمین دسترسی تولیدکنندگان نفت این کشور به سرمایه مورد بررسی قرار داده‌اند و بانک مرکزی آمریکا طبق درخواست مدافعان صنعت نفت، در برنامه وام دهی خود تغییراتی داد که بسیاری از تولیدکنندگان نفت را مشمول دریافت وام ساخت.

ترامپ همچنین اعلام کرده که می‌خواهد از قیمت پایین بهره برده و حداکثر ۷۵ میلیون بشکه نفت به ذخایر نفت استراتژیک آمریکا اضافه کند و ممنوعیت واردات از عربستان سعودی را بررسی خواهد کرد.

رییس جمهور آمریکا در اوایل آوریل برای توافق میان تولیدکنندگان بزرگ شامل عربستان سعودی، روسیه، مکزیک، کانادا، برزیل و آمریکا برای هماهنگ کردن کاهش تولید و مقابله با اشباع عرضه میانجیگیری کرد.

وزیر انرژی آمریکا اظهار کرد که صنعت نفت پس از متحمل شدن ضررهای سنگین از ریزش سنگین قیمت نفت، در مسیر بازگشت به اوضاع عادی قرار دارد.

دن برویت در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ گفت: ما اکنون ۲۳ ایالت داریم که اقتصاد محلی را بازگشایی کرده‌اند  که به منزله حدود ۴۰ درصد تقاضا برای بنزین در آمریکا خواهد بود. ما شاهد تثبیت قیمتهای نفت هستیم.

بازار نفت از ماه گذشته که قیمت نفت آمریکا برای نخستین بار در محدوده منفی معامله شد، تحت تاثیر سیگنالهای بازگشت تدریجی تقاضا به وضعیت عادی و محدودیت عرضه تولیدکنندگان، بهبود ملایمی را نشان داده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وزیر انرژی آمریکا ریسک بهبود سریع تولید نفت آمریکا و از بین رفتن احیای بازار را کم اهمیت شمرد. شرکت انرژی ترانسفر روز دوشنبه اعلام کرد که برخی از شرکتهای حفاری در منطقه شیل پرمیان تگزاس در حال بازگشایی چاههایی هستند که در واکنش به ریزش قیمتها تعطیل کرده بودند.
منبع : ایسنا
چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب: 27255
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *