۰

وزیر نفت وعده بهره برداری داد

وزیر نفت با بیان اینکه همه تلاشمان این است که طرح‌های صنعت نفت همچنان جلو برود گفت: فاز‌های پارس جنوبی طبق قراری که با مردم گذاشتیم به بهره برداری خواهند رسید، طرح‌های جهش دوم پتروشیمی دنبال خواهد شد و طرح‌های پالایشی نیز در دست اجراست.
بیژن زنگنه | میز نفت
بیژن زنگنه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بیژن زنگنه در حاشیه مراسم بزرگداشت کاظم زاده اردبیلی در جمع خبرنگاران گفت: واقعیت را نمی‌شود انکار کرد امروز دنیا با مشکل بیماری کرونا مواجه شده و در بسیاری از جا‌های دنیا دکل‌های نفتی بیکار شده اند.

وی اضافه کرد: اما تلاش ما این است که کارگری بیکار نشود و ان شاءالله بیکار هم نخواهد شد برغم آنکه مشکلات فوق العاده بزرگی پیش روی صنعت نفت است.

زنگنه با بیان اینکه همه تلاشمان این است که طرح‌های صنعت نفت همچنان جلو برود، افزود: فاز‌های پارس جنوبی طبق قراری که با مردم گذاشتیم به بهره برداری خواهند رسید طرح‌های جهش دوم پتروشیمی نیز دنبال خواهد شد و طرح‌های پالایشی نیز در دست اجراست و با همه تلاش کار می‌کنیم.

وی ادامه داد: البته همه باید بدانند شرایط، شرایط عادی نیست و اوضاع فوق العاده سختی است نه تنها برای ما بلکه برای همه کشورها.

زنگنه با بیان اینکه درآمد‌های نفتی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش قیمت نفت کم شده است، گفت: حتی در این شرایط اگر تحریم‌ها را هم دور بزنیم و صادرات داشته باشیم، اما چون قیمت نفت، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی به شدت کاهش یافته درآمد‌های ما نیز کم شده است.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا باعث منفی شدن رشد اقتصادی در بیشتر کشور‌های جهان شده، افزود: به جز دو تا سه کشور بقیه کشور‌های دنیا رشد منفی دارند و برخی از این کشور‌ها اقتصاد‌های بزرگ دنیا هستند که بعنوان موتور محرک اقتصادی عمل می‌کنند بنابراین شرایط، شرایط سختی است، اما در همین شرایط تلاش خواهیم کرد تا طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت با قدرت پیش برود.

زنگنه در پاسخ به سوالی درباره خرید یک ساختمان ده هزار میلیارد تومانی از سوی شرکت ملی گاز گفت: این مسئله را به شدت تکذیب می‌کنم و در بودجه سال 99 وزارت نفت خرید، ساخت و حتی اجاره هر نوع ساختمان جدیدی ممنوع شده است.
منبع : تسنیم 
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۸
کد مطلب: 27333
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *