۰

اوپک و روسیه به دنبال تمدید قرارداد

اوپک و متحدانش به رهبری روسیه برای تایید تمدید کاهش تولید نفت تا پایان جولای دیدار می کنند.
اوپک و روسیه | میز نفت
اوپک و روسیه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، اوپک و متحدانش به رهبری روسیه امروز، شنبه برای تایید تمدید کاهش تولید نفت دیدار می کنند تا کشورهایی مثل عراق و نیجریه را هم مجبور به تعهد بیشتر نسبت به قرارداد فعلی کنند.

 تولیدکنندگان نفت ائتلاف اوپک پلاس قبلاً توافق کرده بودند در ماه‌های مه و ژوئن 9.7 میلیون بشکه تولید خود را پایین بیاورند تا به افزایش قیمت نفت کمک کرده باشند. قیمت نفت به خاطر بحران کرونا سقوط کرد. طبق این قرارداد، این کاهش تولید از جولای تا دسامبر به 7.7 میلیون بشکه در روز می ‌رسد.

 منابع اوپک می‌گویند عربستان و روسیه توافق کرده اند قرارداد کاهش تولید فعلی را در ماه جولای هم ادامه دهند، در حالی که ریاض ترجیح می دهد این کاهش تولید تا ماه اوت ادامه داشته باشد.

 قیمت شاخص نفت خام برنت که در آوریل به زیر 20 دلار در هر بشکه رسیده بود، در روز جمعه 6 درصد افزایش یافت و 42 دلار در هر بشکه معامله شد که بالاترین حد طی سه ماه گذشته بود.

قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس یک تا سه ماه دیگر تمدید می‌شود ویدئو کنفرانس روز شنبه در ساعت 12 به وقت گرینویچ با گفتگو بین اعضای اوپک آغاز شده و بعد متحدین اوپک در ائتلاف اوپک پلاس در ساعت 14 به این اجلاس می پیوندند. منابع اوپک می‌گویند تمدید قرارداد کاهش تولید وابسته به تعهد تمام کشورهاست. کشورهایی که در ماه‌های مه و ژوئن بیشتر از سهمیه شان تولید کرده اند باید در ماههای آینده جبران کرده و تولید خود را بیش از پیش کاهش دهند.

 عراق که طی این مدت چندان به تعهد خود طبق قرارداد کاهش تولید پایبند نبوده، توافق کرده تولید خود را پایین بیاورد. نیجریه هم قصد دارد کاملاً طبق سهمیه خود تولید کند.منبع : تسنیم
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب: 27477
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *