۰

عربستان پیشنهاد کاهش تولید داد

به گفته منابع آگاه، بر اساس پیشنهاد عربستان، اوپک پلاس 2 میلیون بشکه در روز از کاهش تولید کنونی کم می کند و رقم کاهش تولید در کل به 7.7 میلیون بشکه در روز می رسد.
اوپک | میز نفت
اوپک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع آگاه نوشت، در میانه بروز نشانه هایی از بازگشت تقاضا به سطح نرمال، گروهی از تولیدکنندگان نفت خام به رهبری عربستان در حال متقاعد کردن اعضای اوپک و هم پیمانانشان هستند تا در ماه آگوست، تولید خود را افزایش دهند.

گروه اوپک پلاس قرار است از طریق ویدئو کنفرانس در روز چهارشنبه در مورد آینده تولید نفت صبحت کنند. این گروه در ماه آوریل توافق کردند در مجموع روزانه 9.7 میلیون بشکه در روز از تولید خود بکاهند زیرا شیوع کرونا از تقاضا برای نفت کاسته بود.

به گفته منابع آگاه، اکنون عربستان و بیشتر شرکت کنندگان در این توافق از افزایش تولید حمایت می کنند. بر اساس پیشنهاد عربستان، اوپک پلاس 2 میلیون بشکه در روز از کاهش تولید کنونی کم می کند و این رقم به 7.7 میلیون بشکه در روز می رسد.

یک منبع آگاه گفت: «اگر اوپک همچنان به دنبال کاهش تولید باشد تا قیمت ها را بالا نگه دارد؛ من فکر می کنم،  این خودکشی است.... و تلاش برای به دست آوردن سهم از بازار به وجود می آید.»

خوش بینی نسبی تولیدکنندگان با گزارش روز جمعه آژانس بین المللی انرژی که نشان می دهد اثرات بد شیوع کرونا بر تقاضای برای نفت در جهان عبور کرده اما همچنان این دیدگاه وجود دارد که بازار در نیمه دوم سال 2020 به آرامی بهبود می یابد.منبع : فارس 
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۱
کد مطلب: 27788
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *