۰

قرارداد تأمین مالی توتال در قاره آفریقا

توتال اعلام کرد که به منظور تامین ۱۴.۹ میلیارد دلار از بودجه مورد نیاز برای یک پروژه گاز در شمال موزامبیک قراردادی را با این کشور امضا کرده است.
توتال | میز نفت
توتال | میز نفت
به گزارش میز نفت ، غول نفتی فرانسوی توتال اعلام کرد که به منظور تامین 14.9 میلیارد دلار از بودجه مورد نیاز برای یک پروژه گاز در شمال موزامبیک قراردادی را با این کشور امضا کرده است.

این بودجه برای پروژه 23 میلیارد دلاری گاز مایع در استان کابو دلگادو در شمال موزامبیک و در نزدیکی مرز تانزانیا تأمین شد.

این قرارداد که بزرگترین توافق نامه تأمین مالی در قاره آفریقا محسوب می شود، شامل دریافت وام از هشت موسسه اعتباری صادراتی، دریافت 19 تسهیلات بانکی تجاری و یک وام از بانک توسعه آفریقا است.

ژان پیر سبریر، مدیر مالی توتال در این باره گفت: امضای این قرارداد تأمین مالی در مقیاس بزرگ که کمتر از یک سال پس از آنکه توتال نقش اپراتور گاز مایع موزامبیک را به عهده گرفت، نشان دهنده یک دستاورد قابل توجه و یک نقطه عطف مهم برای این پروژه است.

این قرارداد با وجود مشکلاتی که در اثر شیوع بیماری کرونا ویروس و حملات شبه نظامیان به روستاهای اطراف ایجاد شده است، امضا شد.

استان کابو دلگادو از سال 2017 با یک شورش محلی دست و پنجه نرم می کند که باعث کشته شدن بیش از 1000 نفر و نابودی برنامه های موزامبیک برای توسعه ذخایر گاز دریایی این کشور شده است.
منبع : تسنیم
شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب: 27833
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *