۰

چین بزرگترین وارد کننده نفت عربستان

واردات نفت چین از عربستان سعودی در ماه ژوئن به ۸.۸۸ میلیون تن معادل ۲.۱۶ میلیون بشکه در روز رسید یعنی ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.
چین و عربستان | میز نفت
چین و عربستان | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، واردات نفت چین از عربستان سعودی 15 درصد در ماه ژوئن نسبت به سال قبل افزایش داشت. پالایشگاه های چین در ماه‌های مارس و آوریل در شرایطی که قیمت نفت به پایین‌ترین رقم رسیده بود، مقادیر بالایی سوخت سفارش دادند که باعث شد عربستان در صدر عرضه کنندگان نفت به چین قرار بگیرد.

 واردات از عربستان سعودی در ماه ژوئن به 8.88 میلیون تن معادل 2.16 میلیون بشکه در روز رسید.

 این رقم به اندازه واردات نفت چین در ماه مه بود ولی از 1.80 میلیون بشکه در روز وارد شده در این دوره در سال گذشته میلادی بالاتر بود.

 این واردات رکورد شکن پس از جنگ قیمت بین عربستان و روسیه در ماه‌های مارس و آوریل صورت گرفت یعنی زمانی که همه‌گیری ویروس کرونا تقاضا را پایین آورده و باعث عرضه بیش از حد نفت به بازار شده بود.

 واردات نفت خام چین از روسیه در ماه گذشته 7.98 میلیون تن معادل 1.95 میلیون بشکه در روز بود که حدود 7 درصد نسبت به 1.82 میلیون بشکه وارد شده در ماه مه و 1.73 میلیون بشکه وارد شده در ژوئن سال گذشته میلادی افزایش داشت.

 اطلاعات گمرک نشان می دهد بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان، ماه گذشته 53.18 میلیون تن نفت خریداری کرده است.

چین واردات نفت از برزیل، نروژ و آنگولا را هم افزایش داده است.

برزیل در شرایطی که پروژه‌های عظیم دریایی آن به زودی عملیاتی می شوند، قراردادهای رقابت پذیری به پالایشگاه های آسیا برای نفت باکیفیت خودپیشنهاد داده است آن هم در زمانی که چین و سایر کشورهای آسیایی اقتصادهای خود را پس از تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا بازگشایی می کنند.

تحلیلگران انتظار دارند در ماه جولای شاهد یک رکورد دیگر در واردات نفت خام چین باشند چون بسیاری از محموله های نفتی که در ماه مه بارگیری شده اند در راه هستند.پر شدن منابع ذخیره سازی انرژی در بنادر چین باعث شده رسیدن این محموله‌های نفتی به تعویق بیفتد.
منبع : تسنیم
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 27897
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *