۰

13 قرارداد نفتی با 14 شرکت ایرانی امضا شد

۱۳ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با هدف حفظ جریان کار و اشتغال در صنعت نفت، میان دو شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران و ۱۴ شرکت ایرانی امضا شد.
قرارداد نفتی | میز نفت
قرارداد نفتی | میز نفت
به گزارش میز نفت ، 13 قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، بین دو شرکت نفت فلات قاره ایران و ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با 14 شرکت ایرانی امضا شد. ارزش مجموع این قراردادها بیش از یک میلیارد و 527 میلیون یورو اعلام شده است و با اجرای این قراردادها، حدود 185 هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده می‌شود.

این 13 قرارداد که حوزه اجرایی آن در پنج استان خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و هرمزگان خواهد بود، مشتمل بر 11 قرارداد به کارفرمایی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دو قرارداد به کارفرمایی شرکت نفت فلات قاره ایران است و همه پیمانکاران طرف قرارداد مطابق روال جاری بسته‌های قراردادی طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، شرکت‌های ایرانی هستند.

بر این اساس، قراردادهای پروژه زیلایی و پروژه چلینگر و گرنگان، هر دو با شرکت گلوبال پتروتک کیش، پروژه رامین با شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا، پروژه منصورآباد با شرکت توسعه پتروایران، پروژه سیاه‌مکان با شرکت گسترش انرژی پاسارگاد، پروژه مارون 2 و 5 و پروژه مارون 6 با شرکت تنکو، پروژه مارون 1 و 4 با شرکت حفاری شمال (هلدینگ انرژی گستر سینا)، پروژه مارون 3 با شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، پروژه بالارود با (مشارکت) ملی حفاری ایران و مهندسی و ساختمانی جهانپارس و پروژه اهواز 1 و 4 با (مشارکت) صنایع نفت و انرژی قشم و مارون‌کاران به امضا رسید. قرارداد پروژه رسالت شرکت نفت فلات قاره ایران نیز با (مشارکت) مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران و راهبردهای هوشمند و پروژه فروزان نیز با (مشارکت) پتروپارس و مبین‌سازه‌گستر امضا شد.

پیش از این در مهرماه سال 97، نخستین قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت برای پروژه سیری (میدان‌های سیوند و اسفند) شرکت نفت فلات قاره ایران امضا شد و چندی بعد در بهمن‌ماه همان سال، 9 قرارداد دیگر این طرح مشتمل بر 6 بسته کاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب (پروژه‌های کبود، گچساران خامی، لالی آسماری، نرگسی، منصوری آسماری و رامشیر) و سه بسته کاری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران (پروژه‌های دانان، سعادت‌آباد و نفت‌شهر) با شرکت‌های ایرانی امضا شده بود.

با در نظر گرفتن 13 قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت که امروز (27 مردادماه) امضا شد و با احتساب 10 قرارداد مرحله نخست این طرح که سال 97 به امضا رسید، تاکنون در مجموع، تکلیف 23 قرارداد یعنی بیش از دوسوم بسته‌های کاری این طرح مشخص شده است. مجموع ارزش این 23 قرارداد بیش از 2.2 میلیارد یورو است و در مسیر اجرای این پروژه‌ها، برای حفاری 165 حلقه چاه جدید، تعمیر 71 حلقه چاه، تعمیر، توسعه یا احداث واحدهای سطح‌الارضی مربوطه و نگهداشت و افزایش 280 هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت برنامه‌ریزی شده است.منبع : تسنیم
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 28074
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *