۰

پیش بینی نفت 50 دلاری تا سال 2022

موسسه رتبه بندی «فیچ ریتینگز» دورنمای قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا تا سال ۲۰۲۲ را از ۵۲ دلار در هر بشکه تا ۵۰ دلار پایین آورد که نشان دهنده آسیب پذیری تعادل بازار، افزایش ذخایر نفت و ادامه روند انتقال انرژی است.
فیچ ریتینگز | میز نفت
فیچ ریتینگز | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، موسسه رتبه بندی «فیچ ریتینگز» دورنمای قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا را از 52 دلار در هر بشکه تا 50 دلار پایین آورد که نشان دهنده آسیب پذیری تعادل بازار، افزایش ذخایر نفت و ادامه روند انتقال انرژی است.

 طبق جدیدترین پیش بینی این آژانس اعتبار سنجی در مورد قیمت نفت و گاز که در روز سه شنبه منتشر شد، انتظار می رود در بهترین شرایط قیمت نفت خام برنت در بلند مدت 53 دلار در هر بشکه باشد، این رقم قبلا 55 دلار اعلام شده بود.

فیچ دورنمای قیمت نفت برای 2022 را هم پایین آورده و از 53 دلار به 50 دلار در هر بشکه برای نفت برنت رسانده است.  دلیل این کاهش قیمت ذخایر بالای نفت به خاطر کاهش تقاضا ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان است. حالا انتظار می رود متوسط قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در 2022 برابر با 47 دلار در هر بشکه باشد در حالی که قبلاً 50 دلار پیش‌بینی شده بود.

 این موسسه رتبه بندی انتظار دارد  ذخایر نفت جهان در سه ماهه دوم سال جاری میلادی و در 2021 کاهش یابد. این ذخایر در نیمه اول 2020 با سرعت 6.4 میلیون بشکه در روز افزایش یافته بود.

فیچ اشاره کرد قیمت نفت در بلند مدت نشان دهنده حرکت به سمت منابع انرژی کم کربن هم هست.

 تحلیلگران این آژانس می‌گویند:« زمان اوج تقاضا برای نفت تحت تأثیر تغییر قوانین، وضع مالیات و فناوری قرار دارد و پیش بینی آن سخت است ولی ما عقیده داریم تغییر به سمت انرژی های پاک رشد مصرف نفت را از اواسط دهه 2020 پایین می آورد».

 مؤسسه فیچ قیمت بلند مدت و میان مدت گاز را تغییر چندانی نداده و روی 2.45 دلار در هر هزار فوت مکعب نگه داشته است. ولی متوسط قیمت گاز در 2020 را از 1.85 دلار قبلی تا 2.10 دلار بالا برده است.
منبع : تسنیم
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب: 28286
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *