۰
۱

عقب نشینی زنگنه با یک توئیت

وزیر نفت گفت: پالایشگاه‌سازی اولویت وزارت نفت است؛ اما مصرف سوخت مایع و آسیب به محیط زیست، خیر.
زنگنه | میز نفت
زنگنه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بیژن زنگنه، وزیر نفت در روزهای اخیر با بیان اینکه در پارس جنوبی تولید را از 280 میلیون مترمکعب در روز به 700 میلیون مترمکعب در روز رسانده‌ایم، گفت: تولید در پارس چنوبی با افزوده شدن ظرفیت تولید روزانه 420 میلیون مترمکعب، دو برابر شده است.

وی افزود: این یعنی 2.6 میلیون بشکه پالایشگاه، اگر ما می خواستیم پالایشگاه بزنیم باید 10 پالایشگاه 260 هزار بشکه ای می زدیم تا بتوانیم سوخت کشور را تأمین کنیم و تمام کشور را به کثافت و آلودگی بکشانیم.

این سخنان زنگنه، موجی از انتقادات را به نگرش وی به موضوع پالایشگاه سازی به دنبال داشت. وزیر نفت در تشریح این سخنان خود، در پیامی در فضای توییتر، توضیحاتی ارائه کرد.

در این پیام زنگنه آمده است: "به مدد توسعه میدان مشترک پارس جنوبی، ضریب نفوذ گاز در کشور به نزدیک 95 درصد رسید، محیط زیست صیانت و با افزایش ظرفیت و بهسازی پالایشگاه‌ها، صادرات 4 برابری فرآورده محقق شد. بدون رسیدن به این میزان افزایش تولید در پارس جنوبی، برای تأمین نیاز کشور به سوخت، باید ظرفیت پالایشی معادل 2.6 میلیون بشکه (معادل 10 پالایشگاه) می‌ساختیم. پالایشگاه‌سازی اولویت وزارت نفت است؛ اما مصرف سوخت مایع و آسیب به محیط زیست، خیر."
منبع : تسنیم
جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب: 28301
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


شادکام
Iran, Islamic Republic of
میشه توضیح دقیق و مدارک منتشر کنی از افزایش اولید پالایشگاه در عسلویه!!!!کدام بشکه و کدام محصول....محصول مهم یا محصول بدرد نخور محصول تا محصول داریم مهندس