۰

موفقیت گازی روسیه

گفته می شود پروژه "آرکتیک ال ان جی۲ (گاز طبیعی مایع)" روسیه قرار است تمام بودجه برنامه‌ریزی شده خارجی خود را به مبلغ حدود ۹.۵ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاران بین‌المللی دریافت کند.
ال ان جی | میز نفت
ال ان جی | میز نفت
به گزارش میز نفت ، گفته می شود پروژه "آرکتیک ال ان جی2 (گاز طبیعی مایع)" روسیه  قرار است تمام بودجه برنامه ریزی شده خارجی خود را به مبلغ حدود 9.5 میلیارد دلار از سرمایه گذاران بین المللی دریافت کند.

براساس سندی که به رؤیت رویترز رسیده است، لیست طولانی وام دهندگان این پروژه شامل بانک های چینی و ژاپنی و همچنین شرکت های اعتباری و بیمه اروپایی است.

گفته می شود که همتایان آسیایی سخاوتمندانه ترین پیشنهادات را ارائه کرده اند. بانک توسعه چین 5 میلیارد دلار و بانک همکاری بین المللی ژاپن  2.5میلیارد دلار به این پروژه اختصاص داده اند.

بانک سرمایه گذاری دولتی فرانسه "بی پی آی فرانس" و شرکت بیمه اعتباری "اولر هرمس" آلمان قصد دارند به ترتیب 700 و 300 میلیون دلار اعتبار به این پروژه اختصاص دهند.

آژانس اعتباری صادرات ایتالیا نیز قصد دارد 1 میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری کند، در حالی که گفته می شود یک بانک روسی نیز که نامی از آن برده نشده است 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.

اگر همه سرمایه گذاران خارجی این پروژه عظیم انرژی به تعهدات مالی خود پایبند باشند، آرکتیک ال ان جی2 بودجه ای را که سازنده آن در ابتدا امیدوار بود دریافت کند، دریافت خواهد کرد.

شرکت "نواتک" که بزرگترین تولید کننده گاز طبیعی خصوصی در روسیه محسوب می شود و این پروژه را بر عهده دارد، قبلاً گفته بود که می خواهد بین 9 تا 11 میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کند.
منبع : تسنیم
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۳
کد مطلب: 28385
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *