۰

​آیا عراق به قرارداد اوپک پشت کرده است؟

تخمین زده می شود عراق بین ۱۶۰ تا ۳۲۰ هزار بشکه در روز بیشتر از حد معمول برای ماه اکتبر نفت ارائه کرده باشد.
نفت عراق | میز نفت
نفت عراق | میز نفت
به گزارش میز نفت ، طبق اطلاعات منابع تجارت نفت در آسیا و اروپا، به نظر می رسد مقدار نفتی که عراق برای ماه اکتبر به بازار ارائه داده بالاتر از حد معمول است. مشخص نیست دومین تولیدکننده بزرگ اوپک چگونه قصد دارد به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس پایبند باشد.

 تخمین زده می شود عراق بین 160 تا 320 هزار بشکه در روز بیشتر از حد معمول برای ماه اکتبر نفت عرضه کرده باشد.

 عراق بزرگترین ناقض قرارداد کاهش تولید اوپک‌پلاس است که تا دسامبر 2020 فرصت دارد مازاد تولید خود در ماه های گذشته را جبران کند.

 عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان هفته گذشته خطاب به اعضای غیر متعهد ائتلاف اوپک پلاس گفت:«تلاش برای دور زدن بازار موفقیت آمیز نخواهد بود چون ما فناوری لازم برای ردیابی محموله های نفتی را داریم».

 علیرغم اینکه عراق طی ماه های اخیر بارها قول داده به قرارداد کاهش تولید پایبند باشد، ولی به نظر می رسد صادرات نفت آن در نیمه اول ماه جاری میلادی افزایش یافته است. اطلاعات ردیابی نفتکشها نشان می دهد صادرات نفت خام عراق از اول تا پانزدهم سپتامبر 3.26 میلیون بشکه در روز بود یعنی 8 درصد بیشتر از میانگین ماه اوت.

 ولی مشخص نیست این افزایش تولید تا پایان سپتامبر ادامه داشته باشد. گزارشات نشان میدهند عراق انتظار دارد ائتلاف اوپک پلاس مجوز افزایش صادرات آن را از اول سال آینده میلادی صادر کند ولی وزیر نفت عراق این گزارش را که اولین بار در رسانه های داخلی این کشور منتشر شده بود، رد کرده است.
منبع : تسنیم
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 28436
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *