۰

پیش بینی عراق از قیمت نفت

دومین تولیدکننده بزرگ اوپک انتظار دارد قیمت نفت خام تا پایان سال جاری میلادی حدود ۴۱ تا ۴۲ دلار در هر بشکه باقی بماند و در سه ماهه اول ۲۰۲۱ تا ۴۵ دلار در هر بشکه افزایش یابد.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
 به گزارش میز نفت ،  احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق در گفتگو با روزنامه دولتی الصباح گفت دومین تولیدکننده بزرگ اوپک انتظار دارد قیمت نفت خام تا پایان سال جاری میلادی حدود 41 تا 42 دلار در هر بشکه باقی بماند و در سه ماهه اول 2021 تا 45 دلار در هر بشکه افزایش یابد.

 جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 وزیر نفت عراق با تأکید بر تعهد این کشور به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس گفت صادرات نفت عراق در ماه اکتبر 2.6 میلیون بشکه در روز بوده و طبق این قرارداد در همین سطح باقی خواهد ماند.

دولت عراق با توجه به تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر تقاضای نفت، پیش‌نویس بودجه 2021 را با نفت بشکه ای 42 دلار تنظیم کرده‌است. نفت خام برنت در روز جمعه 42.85 دلار در هر بشکه معامله می‌شد که 35 درصد کمتر از ابتدای سال جاری میلادی بود.

متوسط قیمت نفت خام برنت در سال گذشته میلادی برابر با 64 دلار در هر بشکه بود ولی در ماه های مارس و آوریل با کاهش مصرف سوخت به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا سقوط کرد. جبار در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفته بود عراق نگران سلامت بازار نفت است و به قرارداد کاهش تولید اوپک ‌پلاس متعهد می‌ماند و حتی مازاد تولید خود در ماه‌های قبل را جبران خواهد کرد.
منبع : تسنیم
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 28570
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *