۰

افزایش فروش نفت خام به پالایشگاه‌ها

نمایندگان مجلس با اتخاذ تمهیدات لازم جهت ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای افزایش فروش نفت خام، گاز و میعانات گازی به پالایشگاه‌ها از طریق اعطای تنفس خوراک موافقت کردند.
پالایشگاه | میز نفت
پالایشگاه | میز نفت
به گزارش میز نفت ، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی(یکشنبه) و در جریان رسیدگی به طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور، با ماده 8 این طرح موافقت کردند.

بر اساس این مصوبه، تنظیم، تدوین و ابلاغ شاخص‌هایی متضمن رعایت عدالت در پرداخت تسهیلات بین استان‌ها بر اساس آئین‌نامه مصوب هیئت وزیران.

در ادامه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 143 رأی موافق، 57 رأی مخالف و 5 ممتنع از مجموع 252 نماینده حاضر در جلسه با پیشنهاد مالک شریعتی درباره ماده 9 طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور موافقت کردند.

بر اساس پیشنهاد شریعتی، ماده (9) به شرح زیر اصلاح شد:

تمهیدات لازم جهت ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای افزایش فروش نفت خام، گاز و میعانات گازی به پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و پتروپالایشگاه‌های داخل از طریق اعطای تنفس خوراک و کاهش تدریجی صادرات با استفاده از ظرفیت بخش‌های غیردولتی، شرکت‌های دانش بنیان و ابزار بازار سرمایه و همچنین پیش‌بینی ردیف مستقل در بودجه سنواتی برای کلیه منابع حاصل از عرضه داخلی نفت خام، گاز و میعانات گازی.


منبع : تسنیم
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 29005
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *