۰

پتروشیمی‌ها ماده اولیه را گران کردند

رئیس اتحادیه چاپخانه داران گفت: با افزایش قیمت مواد اولیه تولید فیلم های پلیمری ، تولیدکنندگان این کالا قیمت تولیدات خود را 20 درصد افزایش دادند.
پتروشیمی‌ها ماده اولیه را گران کردند
به گزارش میزنفت، احمد ابوالحسنی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به افزایش قیمت فیلم‌های پلیمری، گفت: پتروشیمی‌ها قیمت مواد اولیه تولید فیلم‌های پلیمری یعنی PP را افزایش داده‌اند و لذا به دنبال این افزایش قیمت تولیدکنندگان فیلم‌های پلیمری نیز محصولات تولیدی خود را گران کرده‌اند.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران افزود: هر کیلوگرم فیلم پلیمری تا یک ماه پیش که قیمت دلار حدود 35 هزار تومان بود به قیمت 44 هزار و 500 تومان عرضه می‌شد اما هم اکنون و علیرغم کاهش قیمت دلار به حدود 25 هزار تومان قیمت هر کیلوگرم فیلم پلیمری به 53700 تومان افزایش یافته است.

وی با انتقاد از اینکه مواد PP به عنوان مواد اولیه تولید فیلم‌های پلیمری توسط صنایع پتروشیمی داخلی تولید می‌شود،‌گفت: بناب این مبنای افزایش قیمت ماده PP معلوم نیست زیرا این ماده توسط صنایع داخلی تولید می‌شود ضمن اینکه قیمت ارز نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهشی بوده است.

ابوالحسنی گفت: از مورخ 19 آذر ماه امسال تولیدکنندگان فیلم‌های پلیمری بر اساس افزایش قیمت مواد اولیه PP افزایش 20 درصدی قیمت‌ها را اعلام کرده‌اند.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران افزود: با توجه به اینکه کاربرد فیلم‌های پلیمری در بسته‌بندی انواع مواد غذایی مانند چیپس، پفک، پنیر، حبوبات و غیره استفاده می‌شود، پیش‌بینی می‌شود قیمت تمام شده این محصولات در بازار طی یکی دو هفته اخیر افزایش یابد.

وی افزود: این در حالی است که قیمت فیلم‌های پلیمری تولیدی توسط ترکیه که مواد اولیه آن را از ایران خریداری می‌کند پایین‌تر از فیلم‌های پلیمری داخلی است لذا اگر امکان واردات فیلم‌های پلیمری با تعرفه گمرکی پایین تر وجود داشته باشد، چاپخانه‌داران با واردات فیلم‌های پلیمری از ترکیه می‌توانند محصول نهایی را به قیمت پایین‌تری به کارخانه‌های بسته‌بندی مواد غذایی تحویل دهند.
جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب: 29018
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *