۰

ورود کامبوج به جمع تولیدکنندگان نفت در جهان

کامبوج طی قراردادی با شرکت کریس انرژی سنگاپور برای اولین بار از خلیج تایلند نفت تولید می‌کند و امیدوار است حدود ۵۰۰ میلیون دلار در فاز اول درآمد داشته باشد و تولید اولیه آن به ۷۵۰۰ بشکه در روز برسد.
کامبوج | میز نفت
کامبوج | میز نفت
به گزارش میز نفت ، در شرایطی که به نظر می‌رسد تقاضای نفت آسیا طی دهه آینده رو به افزایش است، کامبوج از فرصت به وجود آمده استفاده کرده و اولین نفت خود را تولید می‌کند. کامبوج قصد دارد در یک پروژه مشترک با شرکت کریس انرژی سنگاپور، از میادین خلیج تایلند نفت استخراج کند. این طرح با چندین سال تأخیر انجام می‌شود.

 این خبر توسط نخست وزیر کامبوج در رسانه‌های اجتماعی اعلام  شده است:«ما در آغاز 2021 هدیه بزرگی برای ملت خود داریم. اولین تولید نفت در قلمروی ما. این پروژه منافع بسیاری دارد از جمله افزایش درآمد ملی، منافع اقتصادی ناشی از متنوع کردن صنعت نفت و افزایش ظرفیت در این بخش».

 این قرارداد اولین بار در 2017 پیشنهاد شد. در آن زمان شرکت کریس انرژی و دولت کامبوج قراردادی برای توسعه 3083 کیلومتر مربع حوزه خمر در خلیج تایلند که به آن بلوکA هم می‌گویند امضا کردند. دولت کامبوج امیدوار است این پروژه حدود 500 میلیون دلار در فاز اول درآمد داشته باشد و تولید اولیه آن به 7500 بشکه در روز برسد.

 شرکت کریس انرژی چندین پروژه اکتشافی، توسعه‌ای و تولیدی در سراسر آسیا، بنگلادش، چین، تایلند، ویتنام و اندونزی دارد. این شرکت امیدوار است فعالیت خود در آسیا را با 95 درصد سهام در بلوک A افزایش دهد. کریس انرژی در 2014 سهام شرکت چورون را در این منطقه به ارزش 65 میلیون دلار خریداری کرد.

 کامبوج در حال حاضر سه چهارم نیازهای انرژی خود را با تولید داخل تامین می‌کند که 44 درصد آن را تولید زغال سنگ و 45 درصد را برق آبی تشکیل می دهد. دولت این کشور طرح‌هایی را برای سه برابر کردن تولید زغال سنگ در سال های آینده اعلام کرده است.منبع : تسنیم
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب: 29127
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *