۰

این خلبان زن انگلیسی به داعش حمله می‌کند+عکس

به دنبال مشارکت يك خلبان زن اماراتي در عمليات نيروهاي ائتلاف بين المللي عليه گروهك تروريستي داعش، اين بار يك خلبان زن انگليسي هم در عمليات نيروهاي ائتلاف تحت رهبري امريكا حضور یافت.
این خلبان زن انگلیسی به داعش حمله می‌کند+عکس
روزنامه عربستاني المرصد نوشت: پس از حضور "مريم المنصوري" خلبان زن اماراتی در بمباران مواضع داعش، یک خلبان زن انگليسي كه نامش فاش نشده نیز روز شنبه با يك جنگنده به سوي عراق پرواز كرد، اما به نوشته روزنامه ديلي ميل انگليس وي در عمليات مذكور، مواضع تروريست ها را بمباران نکرده است.

يادآور مي شود وزارت دفاع انگليس اعلام كرد دو فروند جنگنده اين كشور در اولين مأموريتشان پس از موافقت پارلمان با شركت در جنگ عليه داعش، روز شنبه اقدام به پرواز بر فراز عراق كردند.

خبرگزاري رويترز به نقل از يك شاهد عيني در پايگاه اكروتري انگليس در قبرس نوشت كه دو فروند جنگنده تورنادوي اين كشور از اين پايگاه پرواز كرده و پس از هفت ساعت به آن بازگشته اند.

سخنگوي وزارت دفاع انگليس از آمادگي جنگنده هاي تورنادوي اين كشور براي پرواز بر فراز عراق پس از موافقت پارلمان با حضور در اين عمليات خبر داد و اعلام كرد: تحولات وضعيت در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

يادآور مي شود سه فروند جنگنده تورنادوي انگليس كه معمولا در پايگاه هوايي مارهام اين كشور مستقر هستند از ماه آگوست گذشته به پايگاه اكروتري قبرس منتقل شده اند و در عمليات كسب اطلاعات و شناسايي در آسمان عراق در شش هفته اخير شركت داشته اند.

انگليس از زمان استقلال قبرس در سال ۱۹۶۰ تاكنون، داراي دو پايگاه نظامي در اين كشور است.
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۲
کد مطلب: 2953
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *