۰

تغییر چشمگیر سیاست نفتی بعید است

روسیه اعلام کرد در شرایطی که بازار متوازن به نظر می رسد، نشست هفته آینده اوپک پلاس به جای بازبینی اهداف تولید این گروه، احتمالا به ارزیابی فضای فعلی بازار نفت متمرکز خواهد شد.
الکساندر نواک | میز نفت
الکساندر نواک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه در مسکو به خبرنگاران گفت: اگر اتفاق دور از انتظاری روی ندهد، ما برنامه های سه ماه آینده را چیده ایم. وظیفه ما بررسی این برنامه ها و تایید یا تنظیم آنها خواهد بود با این حال به احتمال زیادی این دیدار به ارزیابی وضعیت فعلی اختصاص خواهد داشت.

نواک گفت: هنوز هیچ پیشنهاد رسمی برای تقلیل دادن نشست هفته آینده اوپک پلاس به نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس و حذف دیدار وزیران گروه دریافت نکرده است. در هر صورت دیدار کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس برگزار خواهد شد. برگزاری دیدار کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس به تنهایی نشان می دهد که اوپک پلاس نیازی به بازبینی برنامه تولید فعلی نمی بیند.

اوپک و متحدانش شامل روسیه در نشست اول آوریل تحت تاثیر چشم انداز بهبود تدریجی تقاضا، با افزایش تدریجی تولید به میزان دو میلیون بشکه در روز در فاصله ماه مه تا ژوییه موافقت کردند. این افزایش تولید شامل بازگشت تدریجی یک میلیون بشکه در روز نفتی است که عربستان سعودی امسال به صورت یکجانبه کاهش داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شاخص نفت برنت از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون تحت تاثیر پیشرفت برنامه های واکسیناسیون که راه را برای تسهیل محدودیتهای کرونایی هموار می کند، فعالیت اقتصادی بیشتر و افزایش رفت و آمدها، بیش از یک سوم رشد کرده است. اما رشد آمار ابتلا در بازارهای نوظهور متعدد به خصوص هند، چشم انداز بهبود مصرف جهانی نفت را تهدید می کند.منبع : ایسنا 
جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب: 29784
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *