۰

انصراف هند از یک تصمیم نفتی

وزیر نفت هند به دنبال کمکهای پزشکی عربستان و سایر تولیدکنندگان نفت خاورمیانه به کشورش، درخواست از پالایشگاه‌ها برای کاهش واردات نفت از عربستان را لغو کرد و سفارش‌های ماه ژوئن را طبق روال قبل انجام داد.
هند | میز نفت
هند | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، دارمندرا پرادان، وزیر نفت هند از عربستان و سایر تولیدکنندگان نفت خاورمیانه برای عرضه اکسیژن مایع جهت کمک به این کشور در مبارزه با بحران کرونا تشکر کرد.

 وی گفت:«عمیقاً از حسن‌نیت کشورهایی که اکسیژن مایع برای ما فرستاده‌اند، مخصوصا امارات، کویت، بحرین و امارات تشکر می‌کنیم».

 این اظهارنظرهای پرادان یک روز پس از آن صورت گرفت که پالایشگاه‌های دولتی هند روند کاهش شدید واردات نفت از عربستان را برای ما مه به دستور وزارت نفت متوقف کردند و سفارش‌های ماه ژوئن را طبق روال قبل انجام دادند.

 پالایشگاه ‌ای دولتی هند ماهانه حدود 15 میلیون بشکه نفت از شرکت آرامکوی عربستان خریداری می‌کنند. هند، سومین وارد کننده و مصرف کننده بزرگ نفت در دنیاست که بیش از 80 درصد از نیاز خود را وارد می‌کند و شدیداً وابسته به خاورمیانه است.

رابطه بین ریاض و دهلی نو از ابتدای سال جاری میلادی به دنبال انتقاد پرادان از  کاهش تولید نفت عربستان و سایر تولید کنندگان اوپک پلاس جهت افزایش قیمت نفت، تیره و تار شده بود.

 هند از پالایشگاه‌هایش خواسته بود منابع عرضه نفت خام خود را متنوع کرده و وابستگی به خاورمیانه و واردات نفت از عربستان را کاهش دهند. پالایشگاه‌های این کشور هم خرید خود را در ماه مه بیش از یک سوم پایین آوردند.

 طبق گفته یکی از منابع صنعت نفت هند، وزارت نفت این کشور درخواست از پالایشگاه‌هایش برای کاهش واردات نفت از عربستان را به دنبال کمک های پزشکی این کشور لغو کرده است. هند با افزایش شدیدموارد ابتلا به کرونا دست و پنجه نرم می‌کند.
منبع : تسنیم
يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب: 29908
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *