۰

قرارداد توسعه فرزاد B امضا شد

قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد B به ارزش یک میلیارد و ۷۸۰ میلیون دلار میان شرکت ملی نفت ایران به‌عنوان کارفرما و گروه پتروپارس به‌عنوان پیمانکار امضا شد.
قرارداد | میز نفت
قرارداد | میز نفت
به گزارش میز نفت ، قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد B امروز با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت، مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و محمد مشکین‌فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به امضای رضا دهقان، معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران و حمیدرضا مسعودی، مدیرعامل گروه پتروپارس رسید.

هدف از این قرارداد که به‌صورت بیع متقابل اجرا می‌شود دستیابی به تولید روزانه 28 میلیون مترمکعب گاز ترش طی پنج سال است.

گاز تولیدی این میدان برای فرآورش به تأسیسات خشکی منطقه پارس 2 کنگان منتقل می‌شود، در تأسیسات خشکی ابتدا میعانات گازی از گاز ترش تفکیک و سپس به‌منظور تثبیت به پالایشگاه فازهای 12 و 19 پارس جنوبی منتقل خواهد شد.

گاز خروجی از تأسیسات خشکی طرح فرزاد «ب» نیز برای فرآورش میان پنچ پالایشگاه موجود در منطقه پارس 2 توزیع می‌شود.

میدان مشترک گازی فرزاد B در محدوده بلوک فارسی در نوار مرزی ایران و عربستان و در فاصله نزدیک 20 کیلومتری جزیره فارسی واقع شده که بر اساس اعلام شرکت نفت و گاز پارس، مقدار گاز درجای آن حدود 23 هزار میلیارد فوت‌مکعب برآورد شده است و مقدار میعانات گازی آن حدود 5 هزار بشکه در ازای هر میلیارد فوت‌مکعب گاز تخمین زده می‌شود.منبع : تسنیم
دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 29967
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *