۰

ونزوئلا می‌تواند تولید نفت خود را افزایش دهد

اخبار اقتصاد جهان [ونزوئلا می‌تواند تولید نفت خود را تا پایان 2021 چهار برابر کند]ونزوئلا اعلام کرد علیرغم تحریم ها و بحران شدیدی که با همه‌گیری ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت سخت‌تر هم شده است، می‌تواند تولید نفت خود را ۴ برابر کرده و به ۱.۵ میلیون بشکه در روز برساند.
ونزوئلا | میز نفت
ونزوئلا | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، وزیر نفت ونزوئلا در آخرین مصاحبه خود گفت کشورش در حال سرمایه‌گذاری در تولید نفت خام است و قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی تولید خود را 4 برابر کرده و به 1.5 میلیون بشکه در روز برساند.

تارک ال آیسامی گفت:«بدون هیچ تامین مالی و با پول خودمان توانسته‌ایم به اندازه کافی برای توقف سقوط صنعت نفت و آغاز یک بهبودی تدریجی سرمایه‌گذاری کنیم».

 ونزوئلا ادعا می‌کند علیرغم تحریم ها و بحران شدیدی که با همه گیری ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت سخت‌تر هم شده است، می‌تواند تولید نفت خود را 4 برابر کرده و به صف‌های طولانی در مقابل پمپ بنزین‌ها پایان دهد. ونزوئلا بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد.

 طبق گفته آیسامی، تولید نفت ونزوئلا در حال حاضر از 700 هزار بشکه در روز فراتر رفته است، در حالی که در تابستان سال گذشته میلادی و در بحبوحه سقوط قیمت نفت به خاطر همه‌گیری کرونا کمتر از 400 هزار بشکه در روز گزارش شده بود.

 منابع ثانویه اوپک تولید نفت ونزوئلا را در ماه مه 531 هزار بشکه در روز اعلام کردند که 45 هزار بشکه نسبت به ماه آوریل افزایش دارد. ونزوئلا تولید نفت خود را 582 هزار بشکه در روز به اوپک گزارش داده‌ است که 130 هزار بشکه در روز نسبت به آنچه در آوریل اعلام کرده بود افزایش دارد.

 فرانسیسکو مونالدی، یکی از متخصصان صنعت نفت ونزوئلا در دانشگاه رایس پیش بینی تولید 1.5 میلیون بشکه در روز نفت ونزوئلا را تا پایان 2021 یک هدف غیر ممکن می‌داند.

 وی در مصاحبه با بلومبرگ گفت:«رسیدن به این هدف حتی در میان مدت هم غیر ممکن است. ظرفیت تولید ونزوئلا از 2014 رو به کاهش بوده و یک سال است هیچ چاه نفت فعالی در این کشور وجود ندارد».

 مادورو هفته گذشته در تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرد منتظر است دولت بایدن طی مذاکراتی تحریم‌ها را لغو کند.
منبع : تسنیم
سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 30254
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *