۰

عراق خروج بریتیش پترولیوم را تایید کرد

عراق تصمیم بریتیش پترولیوم برای خروج از میدان نفتی بزرگ رمیله را تایید و اعلام کرد شرکت جدید بصره انرژی جایگزین این شرکت انگلیسی خواهد شد.
بریتیش پترولیوم | میز نفت
بریتیش پترولیوم | میز نفت
به گزارش میز نفت ، عراق در روز سه شنبه طرح بریتیش پترولیوم برای کنار گذاشتن عملیات‌های خود در این کشور را تایید کرد. این شرکت نفت انگلیسی قصد دارد تمرکز خود را به سرمایه‌گذاری های کم کربن تغییر دهد.

شرکت جدید بصره انرژی منافع بریتیش پترولیوم در میدان نفتی بزرگ رمیله عراق را در اختیار خواهد گرفت و به طور مشترک با شرکت نشنال پترولیوم چین، مالک این میدان نفتی خواهد بود. این شرکت چینی یکی از شرکای بریتیش پترولیوم در این میدان است.

بریتیش پترولیوم طی بیانیه‌ای تایید کرد طی یک قرارداد جدید با عراق، به همراه شرکت پتروچاینا سرمایه‌گذاری در این میدان نفتی را تا پایان زمان قرارداد که 2034 خواهد بود ادامه می‌دهد.

میدان نفتی رمیله که در 1953 اکتشاف شد، بخش بزرگی از کل تولید عراق را بر عهده دارد. تولید در این میدان نفتی در 2010 آغاز شد و ظرفیت آن به حدود 2.1 میلیون بشکه در روز می رسد. این میدان نفتی 1.5 میلیون بشکه در روز در 2020 تولید داشت.

کنار گذاشتن سرمایه‌های نفت و گاز یکی از روشهای بریتیش پترولیوم برای حرکت به سمت انرژی های تجدید پذیر است. بریتیش پترولیوم و انی در ماه مه مذاکراتی برای ادغام فعالیت های نفت و گاز خود در آنگولا برای تشکیل بزرگترین شرکت‌ انرژی آفریقا برگزار کردند.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱
کد مطلب: 30744
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *