۰
۱
نگاهی به مدیرکل جدید روابط عمومی نفت

علی فروزنده کیست؟

علی فروزنده، از خبرنگاران مطرح و کارشناس مسائل نفت و انرژی به عنوان مدیرکل جدید روابط عمومی وزارت نفت منصوب شد.
علی فروزنده کیست؟
به گزارش میز نفت، جواد اوجی، وزیر نفت در حکمی علی فروزنده را به‌عنوان مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت ایران منصوب کرد. بد نیست به بهانه این انتصاب نگاهی به سوابق رسانه‌ای مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت ایران بیندازیم.

علی فروزنده که قبل از انتصاب وزیر نفت به مدت بیش از 4 سال به عنوان سردبیر اقتصادی خبرگزاری فارس فعالیت می‌کرد، شروع کار خبرنگاری خود را در حوزه نفت و انرژی کلید زد. فعالیت 7 ساله وی به عنوان خبرنگار نفت و انرژی خبرگزاری فارس فرصت کافی را برای آشنایی با صنعت نفت کشور ایجاد کرد و پیگیری پرونده جنجالی صنعت نفت توسط وی باعث شد که نام وی بر سر زبان کارشناسان و مدیران نفتی بیفتد.

در کارنامه علی فروزنده گزارش‌های تحقیقی و افشاگری‌ها و پرونده‌های پرحاشیه‌ای در صنعت نفت ایران دیده می‌شود. افشای بعضی مفاسد مهم و بزرگ در صنعت نفت برای اولین بار مثل: پرونده دکل گمشده، پرونده فساد بازرگانی پتروشیمی، پرونده بین اند کمپانی، سه افشاگری بزرگ وی در این حوزه است.

 همچنین نوشتن گزارش‌های تحقیقی مهم در پرونده‌هایی مانند کرسنت، جریان‌سازی در موضوعات تخصصی صنعت نفت مثل رانت خوراک پتروشیمی‌های گازی، تفکیک حاکمیت و تصدی در صنعت نفت، رگولاتوری در صنعت نفت، الگوهای جدید قراردادهای نفتی و ... بخش دیگری از کارنامه وی است.

همچنین برنده شدن در جشنواره مطبوعات در سال 91، سابقه تدریس خبرنگاری تحقیقی، فعالیت‌های پژوهشی در حوزه‌هایی مثل هوش مصنوعی، اقتصاد اسلامی و سیستم‌ها از دیگر موضوعاتی است که در کارنامه وی به چشم می‌خورد.

انتصاب علی فروزنده به مدیرکلی روابط عمومی وزارت نفت نشان داد که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مدنظر جواد اوجی برای انتصاب مدیران خود این است که وی افرادی را در سمت‌های وزارت نفت انتخاب می‌کند که همانند خود او از پایین‌تر سطح از حوزه‌های تخصصی خود پیشرفت کرده و به سمت مدیریت خواهند رسید.
يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب: 30904
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سلام امیدواریم با حضور ایشان شاهد اطلاع رسانی دقیق و شفاف و برخورد با ویزه خواهران باشیم متاسفانه در روزهای پایانی دولت و یک ماه قبل از انتخابات دو عضو ستاد جوانان روحانی محمد حسین رزاقی و احسان جتهدی که مخالف دفن شهدادر دانشگاه محل تحصیلشان بودن توسط ختلان به عنوان مدیرعامل و عضو موظف هیات مدیره شرکت نفت سپاهان وابسته به صندوق نفت منصوب و مورد انتقاد کارکنان و مدیران و خانواده شهدا و رسانه ها قرار گرفت و خوشبختانه نهادهای امنیتی اینها را تایید نکردند و ثبت شرکتها انجام نشد و مسسولان وزارت نفت عذر خواهی و قرار شد در اولین فرصت منصوبان سیاسی ترین انتصابات دقیقه نود رتا برکنار ولی هنوز اقدامی نشده اقای فوزنده لطفتا پیگیری کنید