۰

پیشی عرضه جهانی نفت در سال آینده

پایگاه خبری تحلیلی اویل پرایس در گزارشی پیش بینی کرد که عرضه جهانی نفت در سال آینده از تقاضا برای این محصول استراتژیک پیشی خواهد گرفت.
تولید نفت | میز نفت
تولید نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، پایگاه خبری تحلیلی اویل پرایس در گزارشی پیش بینی کرد که عرضه جهانی نفت در سال آینده از تقاضا برای این محصول استراتژیک پیشی خواهد گرفت.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا چشم انداز قیمت را برای دوره 2021-2022 کاهش داد و برآورد سالانه خود برای نفت برنت در سال 2021 را به 68.61  دلار در بشکه کاهش داد، در حالی که نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز در این چشم انداز به 65.69 دلار در در هر بشکه کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، تقاضای جهانی برای سالهای 2021 و 2022 به دلیل محدودیت های سفر تا سال آینده کاهش خواهد یافت، و با این حال اداره اطلاعات انرژی آمریکا تولید 5 میلیون بشکه در روز در سال جاری و 3.6 میلیون بشکه در روز در سال 2022 را پیش بینی کرده است، که نتیجه آن 101 میلیون بشکه در روز می شود.

این اداره معتقد است اوپک 1.4 میلیون بشکه در روز در سال 2022 به تولید اضافه می کند و در مجموع به 28.34 میلیون بشکه در روز می رسد و این بدان معناست که توافق اوپک پلاس به احتمال زیاد تا سال 2023 و پس از آن تمدید می شود.

تولید نفت ایالات متحده امسال به طور متوسط ​​11.08 میلیون بشکه در روز است، در حالی که سال آینده به 11.72 میلیون بشکه در روز افزایش می یابد.

برخلاف همه روندهای فصلی که قبلاً تعیین شده بود، قیمت های LNG در آسیا به 20 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا BTU افزایش یافته است، با وجود اینکه چندین خریدار در حال حاضر فعالیت خرید خود را به علت قیمت های سرسام آور محدود کرده اند.

طوفان آیدا نیز مشکلات مربوط به عرضه از سوی ایالات متحده را که قبلاً صادرات LNG را محدود کرده بود، تشدید کرده است. در ماه اوت فعالیت چندین خط لوله که پایانه های نفتی را تغذیه می کردند نیز به علت تعمیر و نگهداری متوقف بود و این مشکلات تأخیر بارگیری را به دنبال داشت.منبع : تسنیم 
دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب: 30911
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *