۰

جانسون از ادامه بحران گفت

به‌گفته بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس، کمبود راننده وسایل نقلیه سنگین که اخیراً این کشور را تحت تأثیر قرار داده و موجب اتمام سوخت در پمپ‌بنزین‌ها و کمبود مواد غذایی در فروشگاه‌ها شده است، احتمالاً تا کریسمس ادامه خواهد داشت.
بوریس جانسون | میزنفت
بوریس جانسون | میزنفت
به گزارش میز نفت ، به‌گفته بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، کمبود راننده وسایل نقلیه سنگین (HGV) که اخیراً این کشور را تحت تأثیر قرار داده و موجب اتمام سوخت در پمپ‌بنزین‌ها و کمبود مواد غذایی در فروشگاه‌ها شده است، احتمالاً تا کریسمس ادامه خواهد داشت.

این اظهارات در تأیید صحبت‌های ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس بود که ادعاهای مربوط به کمبود مواد غذایی و خالی ماندن قفسه فروشگاه‌ها تا 25 دسامبر را تکذیب نکرد.

جانسون در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت: ریشی همیشه درست می‌گوید اما آنچه شما می‌بینید این است… بستگی به نحوه تفسیر آنچه او می‌گوید دارد.

وی افزود: این مشکلات بیشتر به تنش‌ها و فشارهای ناشی از رشد اقتصاد انگلستان نسبت داده شده است.

نخست وزیر انگلیس همچنین تأکید کرد که دولت هیچ برنامه‌ای برای بازگشت به «مهاجرت بی‌رویه» برای حل مشکلات فعلی ندارد.جانسون برای اولین بار اذعان کرد که این بحران مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است.

او به رسانه‌ها گفت: راه پیشِ‌رو برای کشور ما این نیست که فقط اهرم به‌اصطلاح «مهاجرت کنترل‌نشده» را بکشیم و به تعداد زیادی از مردم اجازه کار دهیم… بنابراین کاری که من نمی‌کنم این است که به مدل شکست‌خورده قبلی بازگردم یعنی دستمزدهای پایین و مهارت‌های کم که با مهاجرت کنترل‌نشده صورت می‌گیرد.

بحران تأمین سوخت در انگلستان طی ماه گذشته به‌دلیل کمبود رانندگان خودروهای سنگین در این کشور، که گفته می‌شود با همه‌گیری کرونا مرتبط است، رخ داده است.

کمبود راننده تنها مشکل مربوط به بخش کار نیست. کمبود شدید کارگران کشتارگاه همچنین ممکن است منجر به مشکلات کمبود گوشت در این کشور شود.منبع : تسنیم
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب: 31159
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *