ارتش انگلیس وارد شهرها شدند

13 مهر 1400 ساعت 11:17

به دنبال تشکیل صف‌های طولانی در پمپ بنزین‌های انگلیس، نیروهای خدماتی ارتش این کشور در سراسر لندن و جنوب شرق انگلیس گمارده شده‌اند تا درجات مختلف سوخت را به پمپ‌بنزین‌ها برسانند و کمبود آن را مهار کنند.


به‌گزارش میز نفت ، نیروهای ارتش انگلیس در هفته گذشته در حالت آماده‌باش به سر می‌بردند چون پمپ‌بنزین‌های این کشور خالی‌شده و فروشندگان مجبور بودند بنزین را سهمیه‌بندی کنند. کمبود رانندگان کامیون زنجیره عرضه سوخت در عرضه‌کنندگان بزرگ نفت و گاز در انگلیس را مختل کرده‌است.

نیروهای خدماتی ارتش انگلیس در سراسر لندن و جنوب شرق این کشور گمارده شده بودند تا درجات مختلف سوخت را به پمپ‌بنزین‌ها برسانند و کمبود آن را مهار کنند.  ارتش انگلیس تلاش می‌کند رانندگان خود را به مناطقی که بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته‌اند بفرستد.

وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد بحران سوخت در این کشور تحت کنترل درآمده و نشانه‌هایی از ثبات دیده می‌شود. وی گفت نیروهای نظامی انگلیس در صحنه حضور دارند تا تمام فضاهای خالی حساس را پر کنند و به صنعت نفت کشور در توزیع سوخت کمک کنند.

انجمن خرده‌فروشان بنزین انگلیس که 65 درصد از پمپ‌بنزین‌های مستقل این کشور را در اختیار دارد از خبر مداخله نظامی دولت برای عرضه سوخت استقبال کرد.

برایان مدرسون، رییس این انجمن گفت:« 20 درصد از پمپ‌بنزین‌های لندن و جنوب شرق انگلیس خالی از سوخت هستند و بقیه کشور سوخت کافی در اختیار دارند».

صف‌های طولانی از رانندگان طی 2 هفته گذشته در پمپ‌بنزین‌های انگلیس تشکیل‌شده بود چون مردم نگران بی‌ثباتی‌های موجود در مورد کمبود سوخت بودند. بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس قبل‌از مداخله ارتش، محدودیت‌های ویزا برای رانندگان ماشین‌های سنگین را برای کمک به کمبود نیروی حمل‌ونقل برداشته بود.

گرچه توزیع سوخت در پمپ‌بنزین‌ها در انگلیس روبه‌افزایش است و به‌نظر می‌رسد کمبود آن ازبین‌رفته، ولی این کشور با یک بحران انرژی دیگر روبروست و آن هم کمبود عرضه گاز طبیعی است که باعث شده قیمت برق در این کشور به بالاترین رقم برسد و زنجیره عرضه مواد غذایی مختل شود. در کل، کمبود رانندگان کامیون قیمت بسیاری از کالاها را قبل‌از تعطیلات پایان سال بالا برده و موجی از نارضایتی را به راه خواهد انداخت.منبع : تسنیم


کد مطلب: 31182

آدرس مطلب: https://www.mizenaft.com/news/31182/ارتش-انگلیس-وارد-شهرها-شدند

ميز نفت
  https://www.mizenaft.com