۰

رشد قیمت نفت ادامه دار شد

قیمت نفت برنت امروز با ۱۲ سنت معادل ۰.۱۵ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۶۸ سنت رسید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، در حالی که افزایش تقاضا برای انرژی و کمبود عرضه گاز و زغال سنگ نگرانی هایی را در بازار انرژی برانگیخته است قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود و به بالاترین رقم از سال 2014 رسید.

نگرانی از کمبود عرضه به ویژه پس از اعلام تصمیم گروه اوپک پلاس مبنی بر تداوم افزایش تدریجی تولید سبب شده تا قیمت نفت برنت برای چهارمین جلسه متوالی افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز تا رقم 79 دلار و 18 سنت بالا رفت که بیشترین رقم ثبت شده از 10 نوامبر 2014 تاکنون بود. قیمت نفت خام آمریکا سپس با اندکی تعدیل و رشد 12 سنتی نسبت به جلسه قبل به 79 دلار و 5 سنت رسید.

قیمت نفت برنت هم که در جلسه قبل به بالاترین رقم 3 سال گذشته رسیده بود امروز با 12 سنت معادل 0.15 درصد افزایش به 82 دلار و 68 سنت رسید.

روز دوشنبه گروه اوپک پلاس توافق کرد که به موافقتنامه ماه جولای خود مبنی بر افزایش 400 هزار بشکه ای تولید روزانه خود در هر ماه تا آوریل 2022 پایبند بماند.

تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «با توجه به کمبود عرضه در بازارهای جهانی، رشد تولید اوپک پلاس بسیار کمتر از چیزی است که بازار انتظارش را داشت. تعجبی ندارد که این گمانه زنی شکل بگیرد که در صورت ادامه رشد تقاضا اوپک ناگزیر خواهد شد جلسه فوق العاده تشکیل دهد.»

اواخر ماه گذشته کمیته فنی مشترک اوپک پلاس اعلام کرد انتظار دارد امسال بازار با کمبود روزانه 1.1 میلیون بشکه نفت مواجه شود و این رقم ممکن است در سال آینده به 1.4 میلیون بشکه مازاد عرضه تبدیل شود. قیمت نفت از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل افزایش تقاضا بیش از 50 درصد رشد داشته است.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 31193
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *