۰

افزایش صادرات نفت ایران

مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از افزایش ۷۳۲ درصدی صادرات فرآورده‌های نفتی تا نیمه مهرماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
صادرات نفت ایران | میز نفت
صادرات نفت ایران | میز نفت
به گزارش میز نفت ، قاسم عسکری‌نسب مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون، 3 میلیون و 228 هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی صادر شده که شاخص‌ها رشد 304 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی با اشاره به رشد 68 درصدی صادرات غیرنفتی با حجم بیش از 865 هزار تن در طی این مدت، افزود: از ابتدای امسال تا کنون بیش از 5 میلیون و 170هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شده است که در هم‌سنجی با مدت مشابه سال قبل شاهد رشد 130 درصدی در امر تخلیه و بارگیری هستیم.  

وی تصریح کرد: طدر مدت یاد شده 3 میلیون و 500 هزار تن کالای نفتی تخلیه و بارگیری شد که در این بخش مجموع شاخص‌ها رشد 200 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

به گفته وی، از مجموع عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالا، بیش از یک میلیون و 663 هزار تن نیز مربوط به کالاهای غیرنفتی است و در این بخش نیز 54 درصد افزایش محقق شده است.  

مدیربنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اضافه کرد: طی این مدت نیز بیش از 614 هزا رتن انواع محصولات غیرنفتی در بنادر غرب استان کاپوتاژ شده که افزایش 31 درصدی در این حوزه را نشان می‌دهد.منبع : تسنیم 
يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب: 31233
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *