۰

چه عواملی باعث حفظ قیمت بالای نفت است

در بحبوحه نگرانی ها در مورد افزایش قیمت ذغال سنگ و گاز طبیعی در چین، هند و اروپا قیمت نفت در معاملات امروز به 83.07 دلار در هر بشکه کاهش یافت.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، در بحبوحه نگرانی ها در مورد افزایش قیمت ذغال سنگ و گاز طبیعی در چین، هند و اروپا که سبب افزایش تورم خواهد شد و رشد جهانی را کند می کند و در نتیجه تقاضا برای نفت کاهش می یابد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.

افزایش ارزش دلار و رسیدن آن به بالاترین رقم یک سال گذشته نیز از عواملی بود که بر قیمت نفت تاثیر گذاشت زیرا بالا رفتن ارزش دلار، قیمت نفت را برای مالکان ارزهای دیگر گران می سازد.

هر بشکه نفت برنت با 35 سنت کاهش 83.07 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با 30 سنت کاهش 80.34 دلار معامله شد.

صندوق بین المللی پول در روز سه شنبه چشم انداز رشد اقتصادی آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ را به علت نگرانی در مورد اختلال در زنجیره تامین و فشارهای هزینه ای که مانع از بهبود اقتصاد جهانی می شود، کاهش داد.

با این حال، رصدکنندگان بازار نفت هنوز بر اینکه آیا افزایش قیمت گاز و ذغال سنگ به بیشتر شدن تقاضا برای نفت به منظور تولید برق منجر می شود یا نه، متمرکز شده اند.

تحلیلگران بخش تحقیقات بانک ANZ در یادداشتی نوشتند: «انتظارات رو به رشدی وجود دارد که قیمت بالای گاز و ذغال سنگ حرارتی، احتمالا تقاضا برای سوخت های جایگزین مانند گازوئیل و نفت کوره را افزایش می دهد.»منبع : فارس 
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۲
کد مطلب: 31276
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *