۰

رکورد زنی قیمت نفت پس از سه سال

قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی به بالاترین رقم 3 سال گذشته و بیش از 85 دلار رسید اما بازار با قیمت 84.86 در هر بشکه بسته شد.
قیمت نفت - میز نفت
قیمت نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از رویترز، قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی به بالاترین رقم 3 سال گذشته و بیش از 85 دلار رسید.

از عوامل این افزایش قیمت، تقویت پیش بینی ها در مورد کسری عرضه در چند ماه آینده عنوان شده است زیرا با کم شدن محدودیت های مسافرتی، تقاضا بیشتر خواهد شد.

هر بشکه نفت برنت با 86 سنت افزایش 84.86 دلار معامله شد و بازار با این قیمت بسته شد. نفت برنت طی هفته گذشته 3 درصد افزایش یافت و ششمین هفته افزایشی را ثبت کرد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 97 سنت افزایش 82.28 دلار معامله شد. WTI طی هفته گذشته 3.5 درصد افزایش یافت  و هشتمین هفته متوالی افزایشی را ثبت کرد.

با بهتر شدن شرایط همه گیری کرونا، تقاضا افزایش یافته است؛ همچنین برای تولید برق تقاضا از گاز و زغال سنگ به نفت کوره و گازوئیل تغییر کرده است.

کاخ سفید اعلام کرد محدودیت های مسافرتی را برای کسانی که واکسیناسیون خود را به طور کامل انجام داده اند از 8 نوامبر برخواهد داشت که این امر تقاضا برای سوخت جت را افزایش می دهد.
در عین حال، کاهش شدید ذخایر آمریکا و کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی سبب شده است تا عرضه جهانی نفت را محدود نگه دارد.

منبع: فارس
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۲
کد مطلب: 31320
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *