۰

بریتیش پترولیوم تقاضای سرمایه‌گذاری‌ کرد

افزایش قیمت زغال‌سنگ، نفت و گاز به بالاترین رقم طی چند سال گذشته باعث شده شرکت بریتیش‌پترولیوم تقاضای افزایش سرمایه گذاری بلندمدت در این بخش را داشته باشد.
بریتیش پترولیوم | میز نفت
بریتیش پترولیوم | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، شرکت بزرگ انرژی بریتیش‌پترولیوم تقاضای سرمایه‌گذاری در قراردادهای بلندمدت‌تر انرژی، ذخیره‌سازی و تغییر به سمت سوخت‌های متعدد برای ایجاد یک سیستم مستحکم انرژی در آینده را دارد.

این درخواست بریتیش‌پترولیوم به‌دنبال افزایش قیمت زغال‌سنگ، نفت و گاز به بالاترین رقم طی چند سال گذشته صورت گرفته است. این افزایش قیمت در هفته‌های اخیر به تاسیسات و مصرف‌کنندگان دنیا از اروپا گرفته تا چین آسیب رسانده، فشار تورم را بالا برده و بهبود اقتصادها از بحران کرونا را به خطر انداخته‌است.

خریداران و مصرف‌کنندگان انرژی در سراسر دنیا طر‌فدار سرمایه‌گذاری بیشتر در این بخش جهت عرضه‌ مداوم انرژی با قیمت مناسب هستند.

برنارد لونی، مدیرعامل بریتیش‌پترولیوم، در مجمع انرژی هند گفت:« مسئله واقعی شرایط فعلی نیست. مشکل این است که شرایط در فصل زمستان چگونه خواهد بود».

«مردم آنچه از دستشان برمی‌آید جهت آماده شدن برای فصل زمستان انجام می‌دهند ولی ما باید در قراردادهای بلندمدت انرژی، عرضه گاز طبیعی، ذخیره‌سازی و معرفی انرژی‌های جدید سرمایه‌گذاری کنیم».

وی گفت بسیاری از این کشورها ذخیره‌سازی انرژی برای جلوگیری از کمبود در طی فصل زمستان را آغاز کرده‌اند.

بریتیش‌پترولیوم در روز چهارشنبه یک قرارداد ده‌ساله عرضه گاز طبیعی از طریق خط لوله با یک واحد از شرکت گاز شنزن چین امضا کرد که از 2023 آغاز می‌شود.این شرکت همچنین قصد دارد 15 درصد از نیاز هند به گاز را تامین کند.

بریتیش‌پترولیوم همچنین قصد دارد فعالیت خود در تجارت انرژی را تقویت کند که شامل تمرکز جدید این شرکت بر کسب‌وکار شارژ خودروهای برقی می‌شود.منبع : تسنیم
جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب: 31371
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *