۰

روند افزایشی قیمت نفت ادامه دار شد

در حالی که همزمان با رشد تقاضای انرژی در آمریکا و سایر نقاط جهان به دلیل ترمیم اقتصادهای کرونا زده عرضه جهانی همچنان با محدودیت مواجه است، قیمت نفت روز دوشنبه افزایش داشت و رشد قیمت های هفته گذشته را تداوم بخشید.
قیمت نفت | میز نفت
قیمت نفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 87 سنت معادل یک درصد افزایش به 84 دلار و 63 سنت رسید. روز جمعه نفت خام آمریکا رشد 1.5 درصدی را تجربه کرده بود. اوایل امروز قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت به بالاترین رقم از اکتبر 2014 یعنی 84 دلار و 76 سنت رسیده بود.

قیمت نفت برنت هم پس از رشد 1.1 درصدی روز جمعه امروز با 71 سنت معادل 0.8 درصد افزایش به 86 دلار و 24 سنت رسید. اوایل امروز نفت برنت به بالاترین رقم از اکتبر 2018 یعنی 86 دلار و 43 سنت رسیده بود.

تتسو اموری رئیس موسسه مدیریت دارایی اموری در این باره گفت: «در حالی که همزمان با عرضه محدود نفت تقاضا در آمریکا تقویت شده، روند حرکت قیمت ها با رشد پرشتابی مواجه است.»
پس از بیش از یک سال کاهش، مصرف بنزین و میعانات در آمریکا به متوسط 5 سال اخیر خود باز گشته است و این خبر خوبی برای بازارهای انرژی به شمار می رود.

در همین حال و با وجود رشد قیمت ها، شرکت های انرژی آمریکایی هفته گذشته تعداد سکوهای حفاری نفت و گاز خود را برای اولین بار در طی 7 هفته گذشته کاهش دادند.

عامل دیگر رشد قیمت نفت نگرانی ها از کمبود زغال سنگ و گاز در چین، هند و اروپا بوده که سبب شده نیروگاه ها به سمت مصرف گازوئیل و نفت کوره روی بیاورند. اما تحلیلگران هشدار می دهد که طی هفته های اخیر احتمالا قیمت نفت تا حدودی اصلاح خواهد شد و پایین تر خواهد آمد.منبع : تسنیم
دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب: 31402
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *