۰

پیش بینی بریتیش پترولیوم از تقاضای نفت و گاز

میز نفت - مدیر عامل شرکت بریتیش‌پترولیوم اعلام کرد تغییر به سمت انرژی های پاک نمی تواند سوختهای فسیلی را کاملا از بازار انرژی دنیا حذف کند و نفت و گاز تا چندین دهه آینده همچنان نقش مهمی در سبد انرژی دنیا خواهند داشت.
بریتیش پترولیوم | میز نفت
بریتیش پترولیوم | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، مدیرعامل شرکت نفت بریتیش پترولیوم گفت این شرکت به تعهدات خود درقبال تغییرات محیط‌زیستی پا‌یبند است ولی تاکید دارد که هیدروکربن‌هایی مانند نفت و گاز تا سال‌ها نقش مهمی در ترکیب انرژی دنیا خواهند داشت.

برنارد لونی، مدیر عامل شرکت بریتیش‌پترولیوم گفت:« شاید چندان خوشایند نباشد که بگویم نفت و گاز تا چندین دهه آینده همچنان در سیستم انرژی دنیا وجود خواهند داشت ولی این یک واقعیت است».
وی در کنفرانس نفت و گاز ادیپک در ابوظبی گفت:«جایگزین کردن گاز طبیعی به‌جای زغال‌سنگ تولید کربن را کاهش داده و اقدام مؤثری است و بعد با گذشت زمان کربن را از گاز طبیعی هم خارج می‌کنیم».

تقاضای بریتیش پترولیوم برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت در بخش انرژیوی با اشاره به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد تولید صفر کربن که در ماه مه منتشر شده بود گفت طبق این گزارش، عرضه نفت دنیا در 2059 حدود 20 میلیون بشکه در روز خواهد بود، بنابراین هیدروکربن‌ها هنوز هم در بازار انرژی دنیا نقش خواهند داشت.

لونی این اظهارات را پس‌از اجلاس جهانی مبارزه با تغییرات اقلیمی موسوم به COP26 بیان داشت. در این اجلاس حدود 200 کشور توافق کردند استفاده از زغال‌سنگ را کاهش دهند نه این‌که متوقف کنند. چین و هند بیشترین تاکید را بر گرفته شدن این تصمیم داشتند.بریتیش‌پترولیوم اعلام کرد تغییرات بسیاری برای تمرکز بر انرژی‌های تجدیدپذیر داشته‌است.

عبدالعزیز بن‌سلمان، وزیر نفت عربستان هم در کنفرانس ادیپک تاکید کرد تلاش‌های جهانی برای مقابله با تغییرات جوی نباید هیچ منبع انرژی را کاملاً حذف کند.


منبع : تسنیم
 
سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۴
کد مطلب: 31729
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *