۰

کره جنوبی به آمریکا نه گفت

میز نفت - دولت کره جنوبی در جواب درخواست بایدن برای برداشت از ذخایر نفتی اعلام کرد افزایش قیمت نفت دلیل کافی برای آزادسازی این ذخایر نیست.
کره جنوبی | میزنفت
کره جنوبی | میزنفت
 به‌گزارش میز نفت ، سئول اعلام کرده با درخواست رئیس‌جمهور آمریکا جهت کمک به واشنگتن برای متعادل کردن قیمت نفت با برداشت از ذخایر نفتی موافق نیست. بایدن تحت فشار برای آزاد کردن ذخایر استراتژیک نفت آمریکا است.
دولت کره جنوبی به‌دنبال گزارش‌هایی مبنی براینکه دولت بایدن از مصرف‌کنندگان بزرگ نفت درخواست آزادسازی ذخایر نفتی را کرده تایید کرد سئول این درخواست را دریافت کرده اما افزایش قیمت نفت دلیل کافی برای آزادسازی این ذخایر نیست.

وزارت صنعت کره جنوبی طی بیانیه‌ای اعلام کرد:« ما به‌دقت این درخواست آمریکا را بررسی می‌کنیم اما ذخایر نفتی خود را به‌خاطر افزایش قیمت نفت آزاد نخواهیم کرد».

روسیه با درخواست آمریکا برای افزایش تولید نفت مخالفت کردعدم تمایل سئول برای همراهی با طرح‌های واشنگتن در بحبوحه گزارش‌هایی اعلام‌شده که کاخ‌سفید از کشورهای بزرگ مصرف‌کننده نفت از جمله ژاپن، هند، چین و کره جنوبی درخواست آزادسازی ذخایر نفتی را کرده‌است.به‌نظر می‌رسد ژاپن با این ایده موافق است اما موضع سایر کشورها هنوز مشخص نیست.


بایدن در دیدار اخیر خود با رئیس‌جمهور چین نسبت‌به افزایش قیمت نفت ابراز نگرانی کرده و پیشنهاد داده پکن و واشنگتن تلاشی مشترک برای کاهش قیمت نفت داشته باشند.ائتلاف اوپک پلاس اخیراً درخواست بایدن برای افزایش تولید نفت در بحبوحه بالا رفتن تقاضا را رد کرده‌است. بنابراین کاخ سفید اوپک و روسیه را مسئول این افزایش قیمت می‌داند.منبع : تسنیم
شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب: 31769
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *