۰

سهمیه بنزین آذر امشب واریز می‌شود

میز نفت - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سهمیه بنزین آذر ۱۴۰۰ به اضافه سهمیه بنزین تشویقی، امشب به کارت های سوخت واریز خواهد شد.
سهمیه بنزین | میز نفت
سهمیه بنزین | میز نفت
به گزارش میز نفت ، فاطمه کاهی به اعلام این خبر افزود: سهمیه آذرماه بدون تغییر نسبت به ماه‌های گذشته خواهد بود بااین تفاوت که سهیمه تشویقی تعیین شده از سوی دولت نیز در کارت‌های سوخت خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها واریز خواهد شد.

مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: براساس مصوبه هیئت وزیران به منظور جبران هزینه وارده به دارندگان کارت سوخت بنزین در دوره عدم دسترسی به بنزین سهمیه‌ای به دلیل بروز اشکال در سامانه هوشمند سوخت، وزارت نفت موظف شده از طریق شرکت تابعه ذی‌ربط، سهمیه تشویقی بنزین با قیمت هر لیتر 1500 تومان را به سهمیه ماهانه خودرو‌ها در آذر ماه 1400 اضافه کند که این سهمیه امشب اعمال خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخلاف ماه‌های گذشته که سهمیه بنزین ساعت صفر آخرین روز هرماه به کارت سوخت واریز می‌شد سهمیه ماه آذر ساعت 3 و 30 دقیقه بامداد فردا اول آذر در کارت‌های هوشمند سوخت اعمال می‌شود گفت: اگر چه در مصوبه دولت برای خودرو‌های مختلف سهمیه تشویقی متفاوتی در نظر گرفته شده است ، اما این ماه به همه خودرو‌ها 10 لیتر و موتورسیکلت‌ها 5 لیتر سهمیه تشویقی اختصاص می‌یابد و ما به التفاوت آن برای خودرو‌های مشمول در دی ماه لحاظ می‌شود.

بگفته کاهی سهمیه تشویقی برای انواع خودرو‌ها 10 لیتر بنزین برای خودرو‌های سواری شخصی و مدل بالا، سواری و مدل بالا جانبازان و معلولین، مسافربر شخصی، آموزشگاه‌های رانندگی، آژانس و دستگاه‌های عمومی، وانت کم مصرف، وانت پرمصرف (دوگانه سوز و LPG) و کامیون (دوگانه سوز و LPG)، 5 لیتر برای موتورسیکلت، 0 لیتر بنزین برای خودرو‌های سواری عمومی (دوگانه سوز و LPG)، تاکسی و تاکسی ون (دوگانه سوز و LPG)، خطی بین شهری (دوگانه سوز و LPG)، وانت پرمصرف و کامیون (بنزین سوز)،30 لیتر بنزین برای خوردو‌های سواری عمومی (بنزین سوز)، تاکسی (بنزین سوز)، خطی بین شهری (بنزین سوز)، آمبولانس (بنزین سوز، دوگانه سوز و LPG) و40 لیتر بنزین برای اتوبوس، تاکسی ون (بنزین سوز) و مینی بوس (بنزین سوز) خواهد بود.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی تاکید کرد: در سهمیه آذرماه برای همه خودرو‌ها 10 الیتر بنزین واریز می‌شود و سهمیه تشویقی یاقی مانده برای خودرو‌های مشمول در سهمیه دی ماه آن‌ها لحاظ خواهد شد.

سهمیه بنزین آذر ماه به عنوان چهاردهمین سهمیه واریزی بعد از اجرای سهمیه‌بندی است که برای خودرو‌های سواری بنزینی 60 لیتر و خودرو‌های دوگانه سوز 30 لیتر و 25 لیتر بنزین برای کارت سوخت موتورسیکلت‌ها با نرخ یک هزار و 500 تومان است.

همچنین سهمیه سوخت خودرو‌های عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز می‌شود.

انتهای پیام/
يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب: 31789
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *