۰

اصفهان رکورد دار مصرف گاز

میز نفت - مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته مصرف گاز استان به ۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب رسید، گفت: در حال حاضر تنها محدودیت موجود تحویل گاز برای کارخانه‌های سیمان اعمال شده است.
مصرف گاز | میز نفت
مصرف گاز | میز نفت
به گزارش میز نفت ، سیدمصطفی علوی درباره وضعیت قرمز هوای اصفهان، اظهار کرد: در حال حاضر مصرف گاز استان به شدت افزایش یافته و عمده مصرف در بخش خانگی و ۱.۵ برابر بخش صنعت است.

وی گفت: طی شبانه روز گذشته مصرف گاز استان ۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته مصرف گاز استان بی سابقه و حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان افزود: در حال حاضر ۳۱ میلیون مترمکعب گاز در بخش صنعت و بیش از ۴۵ میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی مصرف شده است.

وی تاکید کرد: هم اکنون گاز تمام بخش خانگی برقرار است، همچنین تمام صنایع بزرگ و کوچک استان نیز از سوخت گاز استفاده می کنند.

علوی با بیان اینکه فولاد مبارکه اصفهان به عنوان بزرگترین صنعت استان سوخت گاز مصرف می کنند، اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته فولاد مبارکه بیش از ۱۰ میلیون مترمکعب، ذوب آهن بیش از ۲ میلیون مترمکعب، نیروگاه شهید منتظری ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب و نیروگاه اصفهان ۴ میلیون و ۶۱۹ هزار مترمکعب گاز مصرف کرده اند.

وی با اشاره به اینکه مصرف گاز نیروگاه اصفهان بی سابقه بوده است، افزود: پیش از آن مصرف گاز این صنعت حدود ۲.۵ تا ۳ میلیون مترمکعب بوده که این به دلیل ظرفیت نهایی تولید آن است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با تاکید بر اینکه فعلا تنها محدودیت موجود تحویل گاز برای کارخانه های سیمان اعمال شده است، گفت: این تصمیم در سطح کشور گرفته شده و کارخانه های سیمان تنها در حد گرمایش اتاق های کارگری و بخش اداری گاز دریافت می کنند.

وی درباره تشدید آلودگی هوای اصفهان و نگرانی بابت مصرف سوخت دوم مازوت توسط برخی صنایع، گفت: باید توجه داشت که میزان مصرف گاز صنایع و تردد خودروها در شهر همانند گذشته است، اما به دلیل سرمای هوا، اکنون سیستم های گرمایشی وارد مدار شده اند که این موجب افزایش آلودگی می شود، از سوی دیگر ثبات هوا و عدم جریان هوا موجب افزایش آلودگی شده است.

علوی گفت: تنها راه کاهش آلودگی هوا در روزهای سرد سال، کاهش مصرف کمتر است.

وی در پاسخ به این سوال که کدام یک از صنایع استان از سوخت مازوت استفاده می کنند، اظهار کرد: در حال حاضر تمام صنایع اصفهان از گاز مصرف می کنند مگر صنایع سیمان که شاید خارج از محدوده اصفهان قرار دارند که از آن بی اطلاع هستند.منبع : ایسنا
دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸
کد مطلب: 31802
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *