۰

آمریکا مجبور به برداشت از ذخایر استراتژیک شد

میز نفت - وزارت انرژی آمریکا ۵۰ میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفتی این کشور برداشت می‌کند تا قیمت نفت و در نتیجه بنزین را با همراهی سایر مصرف‌کنندگان بزرگ دنیا پایین بیاورد.
ذخایر استراتژیک آمریکا  | میز نفت
ذخایر استراتژیک آمریکا | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، جو بایدن رییس‌جمهور آمریکا در روز سه‌شنبه اعلام کرد وزارت انرژی این کشور 50 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک خود در تلاش برای پایین آوردن قیمت بنزین و با همراهی سایر کشورهای بزرگ مصرف‌کننده نفت برداشت می‌کند.

 کاخ‌سفید اعلام کرد وزارت انرژی آمریکا 50 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفتی این کشور برداشت می‌کند که 32 میلیون بشکه طی چند ماه آینده و به‌صورت قرضی برداشت می‌شود، یعنی باید طی چند سال آینده به این ذخایر بازگردانده شود. 18 میلیون بشکه دیگر به‌صورت تسریع در فروش نفت طی چند ماه آینده است که کنگره آمریکا قبلاً مجوز آن را صادر کرده بود.

برداشت از ذخایر استراتژیک نفتی آمریکا به موازات سایر کشورهای بزرگ مصرف‌کننده انرژی ازجمله چین، هند، ژاپن و کره جنوبی و حتی انگلیس صورت می‌گیرد.

واکنش اوپک به آزادسازی ذخایر نفتی آمریکا؛ روند افزایش تولید آهسته تر می شود

دولت آمریکا اعلام کرد:« مصرف‌کنندگان آمریکایی تاثیر بالا رفتن قیمت گاز را در پمپ بنزین‌ها و در صورت‌حساب گرمایشی خانه‌هایشان حس می‌کنند. این افزایش قیمت بر کسب‌وکارهای آمریکا هم تاثیر گذاشته چون عرضه نفت در بحبوحه بهبود اقتصاد دنیا از بحران کرونا همگام با عرضه آن نبوده‌ است».

سایر مصرف‌کنندگان بزرگ دنیا از جمله هند، چین و ژاپن قبلاً اعلام کرده‌اند از ذخایر استراتژیک خود برداشت خواهند کرد. اما تحلیلگران انتظار ندارند این اقدام هماهنگ تاثیر طولانی‌مدتی بر قیمت جهانی نفت خام داشته باشد.
دراین‌بین، ائتلاف اوپک پلاس هشدار داده پاسخ مناسبی به این اقدام مصرف‌کنندگان بزرگ دنیا می‌دهد و در برنامه خود برای افزایش ماهانه تولید تغییراتی خواهد داد.

اجلاس اوپک پلاس هفته آینده برگزار می‌شود تا طی آن در مورد سیاست تولید نفت تصمیم‌گیری شود. این اقدام هماهنگ در مقابله با سیاست‌های اوپک پلاس، این ائتلاف را مجبور می‌کند روند افزایش تولید خود را آهسته تر یا حتی متوقف کند که باعث بی‌ثباتی بیشتر در بازارهای نفت می‌شود.


منبع : تسنیم
 
چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب: 31823
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *