۰

تیر بایدن به سنگ خورد

میز نفت - باوجود اقدام آمریکا در باز کردن انبارهای نفت استراتژیک این کشور، اما قیمت نفت دوباره روند افزایشی را در پیش گرفت.
بایدن | میز نفت
بایدن | میز نفت
به گزارش میز نفت ، باوجود اقدام دولت آمریکا در برداشت 50 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک این کشور اما قیمت نفت دوباره روند افزایشی خود را در پیش گرفته است، در معامات اخیر قیمت نفت در داخل آمریکا هم افزایش یافت.

بایدن روز سه شنبه اعلام کرده بود که با هدف کنترل قیمت نفت 50 میلیون بشکه از ذخایر استرتژیک این کشور را روانه بازار خواهد کرد.

البته باید گفت حجم این نفتی که راهی بازار شده است معادل مصرف فقط دو روز و نیم نفت کل آمریکا است زیرا آمارهای رسمی حاکی از آن است که آمریکا در سال 2019 به طور متوسط روزانه 19.5 میلیون بشکه نفت مصرف کرده است.

چهار کشور مصرف کننده نفت دیگر از جمله ژاپن، کره جنوبی، هند و انگلیس هم اعلام کرده اند که در آینده نزدیک اقدام به آزاد کردن بخشی از ذخایر نفتی استراتژیک خود خواهند کرد که البته مجموع این حجم نفتی که قرار است آزاد شود به احتمال زیاد حتی از 50 میلیون بشکه آمریکا کمتر است.

کارشناسان آمریکایی می گویند بعید است دست اندازی به ذخایر نفت استرتژیک بتواند کمکی به کنترل قیمت نفت کند.

استفان اسکورک، کارشناس موسسه CNBC، می گوید ما قرار است 50 میلیون بشکه از ذخایر خود برداشت کنیم و اگر دیگر کشورها هم 50 مییون بشکه دیگر روانه بازار کنند این میزان برابر 100 میلیون بشکه نفت خواهد بود که تنها معادل مصرف یک روز بازار جهانی نفت است.

وی معتقد است هنوز هم به احتمال زیاد قیمت نفت به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد و در سه ماهه نخست سال 2022 به 100 دلار در هر بشکه خواهد رسید به خصوص اگر شاهد زمستان سردی در نیم کره شمالی باشیم.منبع : فارس
 
پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب: 31835
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *