۰

گلدمن ساکس: در باره اومیکرون اغراق‌ شده

میز نفت - بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس عکس العمل بازار نفت نسبت به نوع جدید ویروس کرونا را بیش از اندازه توصیف کرده و آن را مستلزم سقوط شدید تقاضا طی ماه‌های آینده می داند.
گلدمن ساکس | میز نفت
گلدمن ساکس | میز نفت
به‌گزارش میز نفت ، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس اعلام کرد کاهش قیمت نفت در روزهای اخیر بیشتر از حد انتظار بوده و تاجران به‌نحو اغراق‌آمیزی تحت تاثیر شیوع نوع جدید ویروس کرونا و تهدید آن برای تقاضای نفت دنیا قرار گرفته‌اند.

قیمت نفت در جمعه هفته گذشته پس‌از خبر انتشار نوع جدید ویروس کرونا و ابراز نگرانی در مورد ویژگی‌های ناشناخته‌ این ویروس و میزان تاثیرگذاری واکسن‌ها سقوط کرد.

سقوط اخیر قیمت نفت بیشترین کاهش ماهانه آن از آغاز همه‌گیری کرونا و اولین قرنطینه‌ها در مارس 2020 بوده‌است.
گلدمن ساچز اما هنوز هم نسبت‌به بازار نفت خوش‌بین است و عکس‌العمل بازار در روزهای اخیر را بیش‌از حد و مستلزم سقوط شدید تقاضا طی ماه‌های آینده می‌داند.

دامین کوروالین،سرپرست بخش تحقیقات انرژی و استراتژیست ارشد گلدمن ساکس در یادداشتی نوشت:«عکس‌العمل فعلی بازار نفت مستلزم یکی از پیامدهای زیر است: عدم پرواز حتی یک هواپیما در سراسر جهان به مدت 3 ماه، قرنطینه‌های جهانی به‌شدت سه‌ماهه دوم 2020 و شرایطی بدتر از زمان قبل از واکسیناسیون».

این بانک سرمایه‌گذاری عقیده دارد ویروس جدید کرونا به‌علاوه آزادسازی ذخایر استراتژیک نفتی در هفته‌های آینده تنها 5 دلار از پیش‌بینی قیمت 85 دلاری نفت برای ماه‌های آینده کم می‌کند.

گلدمن اعلام کرد عوامل خوش‌بینانه بسیاری وجود دارد که شرایط بدبینانه را از بین می‌برند، ازجمله مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران، توقف روند افزایش تولید اوپک پلاس و تمایل بیشتر به استفاده از نفت به‌جای گاز.
منبع : تسنیم
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب: 31886
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *